1,5%
oproc.
0,01 PLN
kwota min.
100 000 PLN
kwota maks.
3 mies.
okres
Alior Bank

Konto MEGA Oszczędnościowe Alior Bank to konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem, konto dla obecnych i nowych klientów banku.

Oferta konta MEGA oszczędnościowego dotyczy klientów, którzy zdeponują w Alior Banku nowe oszczędności na dzień 30.04.2020, a promocyjne oprocentowanie 1,5% naliczane będzie przed 3 kolejne miesiące licząc od wpłaty pierwszych środków na rachunek oszczędnościowy, jeśli zapewnisz wpływ na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł

Co najciekawsze, konto MEGA oszczędnościowe to rachunek bez limitu wypłat w miesiącu, o ile przelew wykonasz na Twoje konto w Alior Bank, poznaj opinie o koncie MEGA Oszczędnościowym Alior Bank, promocja do dnia 11.06.2020.

 

Konto MEGA Oszczędnościowe

Konto MEGA Oszczędnościowe, to wysokooprocentowane konto oszczędnościowe - możesz wypłacać środki w dowolnym momencie bez utraty odsetek, gdyż nie lokujesz środków na lokacie, ale na rachunku oszczędnościowym, konto MEGA Oszczędnościowe zastąpiło wycofane z oferty Alior Bank Konto MOCNO Oszczędnościowe a uprzednio KONTO Lokacyjne, które dostępne było bez ROR.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące licząc od dnia wpłaty nowych środków na konto w okresie promocji i w przeciwieństwie do lokaty, na konto możesz także dopłacać pieniądze w dowolnym momencie lokowania środków i dowolnej kwocie - ważne jedynie, aby nie przekroczyć limitu - warto mieć to na uwadze np. po dniu naliczania odsetek. Oferta skierowana jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Alior Bank.

A jeśli nie możesz skorzystać z promocji zobacz też:

Choć niewątpliwie na uwagę zasługuje fakt, że wybrane oferty "u konkurencji" oferowane są z reguły na krótsze okresy - 3 miesiące. I ważna informacja dla posiadających już konto MOCNO Oszczędnościowe: Z 5 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać Uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji Konto Mocno Oszczędnościowe, dodatkowe inf. w regulaminie Regulamin Konto MEGA Oszczędnościowe. (edycja 5).

 

Parametry konta

Konto MEGA Oszczędnościowe:

 • 0,7% dla nowych środków – bez dodatkowych warunków
 • 1,5% dla nowych środków – jeżeli zapewnisz wpływ w kwocie min. 1500 zł / miesiąc
 • 0,5% dla pozostałych środków (poza promocją)

Oprocentowanie promocyjne:

 • dotyczy kwoty 100 tys. zł
 • obowiązuje przez 3 miesiące.

oraz przelewy z konta MEGA Oszczędnościowego bez ograniczeń, choć pod pewnymi warunkami.

 

Przelewy bez ograniczeń

Konto oszczędnościowe i przelewy bez ograniczeń? Tak, choć to dosyć rzadkie, gdyż z reguły banki limitują bezpłatne przelewy z konta oszczędnościowego zazwyczaj do jednego darmowego transferu w miesiącu, za kolejne musimy już zapłacić. Inaczej jest z kontem MEGA Oszczędnościowym Alior Bank (oraz MOCNO oszczędnościowym - jeśli takowe posiadasz) jest to możliwe, choć pod pewnymi warunkami.

Konto MEGA Oszczędnościowe Alior Bank nie ma limitu wypłat w miesiącu jeśli wypłata będzie przelewem wewnętrznym, innymi słowy, jeśli przelejesz środki na przykład na swój rachunek osobisty w Alior Bank, to nie zapłacisz za przelew ani grosza, nawet jeśli będzie to kolejna operacja w miesiącu - jeżeli więc zależy Ci na braku limitu przelewów w miesiącu, warto rozważyć uruchomienie konta z kontem osobistym.

Braku limitu wypłat w miesiącu dla konta oszczędnościowego trudno szukać w ofercie innych banków, za co Alior Bank należy pochwalić. Przypominamy, że podobne udogodnienie (brak limitu przelewów) oferują jedynie BGŻ Optima i ING Bank Śląski.

 

Opłaty

Brak opłat za otwarcie i brak opłat za prowadzenie konta MEGA Oszczednościowego.

Standardowo też pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny a kolejne:

 • na Twoje konto osobiste w Alior Bank - bez opłat i bez limitów - więcej w poprzednim akapicie;
 • na inne konto 8 - 10 zł (pierwszy bezpłatny);

Jeśli:

 • zależy Ci na darmowych przelewach z konta MEGA Oszczędnościowego - rozważ uruchomienie konta oszczędnościowego Alior wraz z kontem osobistym -> sprawdź konto Jakże Osobiste;
 • chcesz tylko lokować środki i ewentualnie wypłacać je raz w miesiącu lub w sytuacjach awaryjnych - uruchom jedynie konto oszczędnościowe (bez konta osobistego);

 

Ile można zarobić?

Na koncie MEGA Oszczędnościowym Alior Bank ulokujesz do 100.000 zł korzystając z promocyjnego, podwyższonego oprocentowania. W przeciwieństwie do lokaty, na konto oszczędnościowe możesz dopłacać środki w dowolnym momencie i dowolnej wysokości.

A ile możesz zarobić? - podajemy kwoty "do ręki", tj. już po odliczeniu podatku:

 • 1000 zł - 3,06 zł
 • 5000 zł - 15,3 zł
 • 10 000 zł - 30,62 zł
 • 30 000 zł - 91,87 zł
 • 50 000 zł - 153,12 zł
 • 100 000 zł - 306,24 zł

Inna kwota depozytu niż wymienione powyżej? Przejdź na koniec strony, gdzie znajdziesz kalkulator zysków z lokat i oblicz ile zarobisz!

Podane powyżej kwoty uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki), a do obliczeń przyjęliści deponowanie oszczędności przez 92 dni. Zastrzegamy, że dane mają charakter informacyjny.

 

Jak uruchomić

Jak już wspomniano powyżej, Konto MEGA Oszczędnościowe dostępne jest dla wszystkich i bez dodatkowych wykluczeń, choć w danym okresie można mieć tylko jedno takie konto.

Konto MEGA Oszczędnościowe uruchomisz (również bez konta osobistego):

 • online przez internet - kliknij przycisk i przejdź na stronę promocji
 • w placówce banku
 • przez infolinię Alior Bank

Oczywiście my rekomendujemy pierwszą opcję, którą zrealizujesz online, bez wychodzenia z domu - kliknij banner lub przycisk i przejdź na stronę oferty.

Promocja zostanie aktywowana w dniu zaksięgowania nowych środków, a następnego dnia otrzymasz SMS-a z informacją o aktywowaniu promocji. A jeśli nie zdążysz skorzystać z oferty, sprawdź czy ruszyła kolejna edycja promocji.

 

Przykłady

W regulaminie MEGA konta oszczędnościowego można znaleźć przykłady, cytujemy je poniżej:

PRZYKŁAD 1. Uczestnik ma w Banku dwa konta: Konto Jakże Osobiste i Konto Mega Oszczędnościowe. Na koniec Dnia weryfikacji – czyli 30.04.2020 r. – Uczestnik posiadał na nich: a) na Koncie Jakże Osobistym 2000 zł, b) na Koncie Mega Oszczędnościowym 3500 zł. Oznacza to, że Początkowe łączne saldo wynosi 5500 zł. Gdyby Uczestnik w Dniu weryfikacji nie miał Konta Mega Oszczędnościowego, Początkowe łączne saldo wyniosłoby 2000 zł.

PRZYKŁAD 2. Początkowe łączne saldo – to z Dnia weryfikacji – wynosi 5500 zł. Uczestnik ma Konto Jakże Osobiste (na nim: 2000 zł) i Konto Mega Oszczędnościowe (na nim: 3500 zł). 12.05.2020 r. Uczestnik wpłaca na Konto Jakże Osobiste 1000 zł. Zatem dzienne łączne saldo dla tych kont wynosi 6500 zł. Skoro Początkowe łączne saldo wynosi 5500 zł, to saldo nowych środków w Banku wynosi 1000 zł. (6500 zł – 5500 zł = 1000 zł) Nowe środki zostały wpłacone na Konto Jakże Osobiste. Na Konto Mega Oszczędnościowe nie zostały wpłacone Nowe środki, saldo KMO jest równe początkowemu saldu KMO (z dnia weryfikacji), promocja nie została aktywowana. Oznacza to, że oprocentowanie pieniędzy na tym koncie wygląda następująco: - kwota na Koncie Mega Oszczędnościowym: 3500 zł - kwota oprocentowana standardowo: 3500 z

PRZYKŁAD 3. Zmieńmy przykład. w Dniu weryfikacji Uczestnik ma lokatę terminową w złotych na 5000 zł i 1200 zł na Koncie Mega Oszczędnościowym. Oznacza to, że Początkowe łączne saldo wynosi 6200 zł. Tydzień później Uczestnik przystępuje do Promocji i wpłaca 1000 zł na Konto Mega Oszczędnościowe. Nowe środki wynoszą więc 1000 zł. Dwa tygodnie później Uczestnik likwiduje lokatę (-5000 zł) i wypłaca środki, a na Konto Mega Oszczędnościowe wpłaca 200 zł – ma na nim teraz 2400 zł (1200 zł + 1000 zł + 200 zł). Oznacza to, że dzienne łączne saldo wynosi 2400 zł. Nowe środki wynoszą 0 zł:

PRZYKŁAD 4. W Dniu weryfikacji Uczestnik ma tylko Konto Jakże Osobiste, a na nim: 2000 zł. Czyli Początkowe łączne saldo wynosi 2000 zł. Kilka dni później Uczestnik przystępuje do Promocji, zakłada Konto Mega Oszczędnościowe i wpłaca na nie 5000 zł. Oznacza to, że dzienne saldo wynosi 7000 zł, a Nowe środki: 5000 zł (7000 zł – 2000 zł = 5000 zł). Uczestnik miał wyrażone zgody marketingowe przez cały okres promocji. Oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym wygląda następująco: - 5000 zł – ma promocyjne oprocentowanie Następnego dnia Uczestnik wpłaca na Konto Jakże Osobiste 10 000 zł. Jest to nowa wpłata, ale nie wszystko zostanie uznane za Nowe środki, ponieważ na Koncie Mega Oszczędnościowym jest nadal 5000 zł: - Początkowe łączne saldo się nie zmienia – wynosi 2000 zł - dzienne saldo wynosi 17 000 zł (2000 zł + 5000 zł + 10 000 zł = 17 000 zł) - nowa wpłata wynosi 10 000zł - nowe środki w Banku wynoszą 15 000 zł (w tym 5000 zł na KMO), Zatem oprocentowanie tego dnia na Koncie Mega Oszczędnościowym wygląda następująco: - 5 000 zł – ma promocyjne oprocentowanie - 0 zł – oprocentowanie standardowe

PRZYKŁAD 5. Uczestnik ma w Banku dwa konta: Konto Jakże Osobiste i Konto Mega Oszczędnościowe. Na koniec Dnia weryfikacji – czyli 30.04.2020 r. – Uczestnik posiadał na nich: a) na Koncie Jakże Osobistym 2000 zł, b) na Koncie Mega Oszczędnościowym 0 zł. Oznacza to, że Początkowe łączne saldo wynosi 2000 zł. Uczestnik korzystał wcześniej z rachunków, ale nie wyraził zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgoda marketingowa na NIE). Dnia 12.05.2020 r. Uczestnik dowiedział się o nowej promocji na KMO, jednocześnie wpłacił 3000 zł Nowych środków na rachunek KMO i cofnął sprzeciw na przetwarzanie danych osobowych (zgoda marketingowa - TAK). Uczestnik spełnia warunek aktywacji promocji na KMO i przelewając Nowe środki uruchomił promocję na 3 miesiące. Uczestnik przez cały okres Trwania Promocji otrzyma promocyjne oprocentowanie dla kwoty 3000 na KMO.

PRZYKŁAD 6. Uczestnik ma w Banku dwa konta: Konto Jakże Osobiste i Konto Mega Oszczędnościowe. Na koniec Dnia weryfikacji – czyli 30.04.2020 r. – Uczestnik posiadał: a) na Koncie Jakże Osobistym 10 000 zł, b) na Koncie Mega Oszczędnościowym 5 000 zł. Oznacza to, że Początkowe łączne saldo wynosi 15 000 zł. Każdego 15 dnia miesiąca na rachunek KJO Uczestnika wpływa wynagrodzenie w kwocie 2 500zł Uczestnik korzystał wcześniej z rachunków i wyraził zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgoda marketingowa - TAK). Dnia 15.05.2020 r. Uczestnik dowiedział się o nowej promocji na KMO, jednocześnie wpłacił 10 000 zł Nowych środków na rachunek KMO. Początkowe łączne saldo się nie zmienia – wynosi 15000 zł - dzienne saldo wynosi 27 500 zł (1000 zł + 5000 zł + 10000 zł + 2500 zł = 27500 zł) - wpływ na KJO 2500 zł, - nowa wpłata wynosi 10 000 zł - Nowe środki wynoszą 12 500 zł - środki na KMO 15 000 zł Zatem oprocentowanie tego dnia na Koncie Mega Oszczędnościowym wygląda następująco: - 10 000 zł – oprocentowanie premiowe, - 5 000 zł – oprocentowanie standardowe.

PRZYKŁAD 7. Uczestnik posiada rachunek KJO i KMO z saldem 0zł i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. w dniu 20 maja Uczestnik przelewa na rachunek KMO 3000 zł i w każdym miesiącu Trwania Promocji wykonuje przelew na rachunek KJO w wysokości 2500 zł. Następnie 10 sierpnia Uczestnik zgłasza sprzeciw na przetwarzanie danych osobowych (zgoda marketingowa – NIE). Saldo na Dzień weryfikacji – czyli 30.04.2020 r. wynosiło 0 zł. Nowe środki na KMO 3000zł Oprocentowanie jakie Uczestnik uzyskuje na KMO w czasie trwania promocji: -od 20 maja - oprocentowanie premiowe, - czerwiec - oprocentowanie premiowe, - lipiec - oprocentowanie premiowe, - od 1 do 19 sierpnia – oprocentowanie promocyjne.

PRZYKŁAD 8. Jeśli Bank zaksięguje Nowe środki 15 maja, oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez trzy miesiące tj. do 14 sierpnia.

PRZYKŁAD 9. Uczestnik przystąpił do Promocji 12 maja br. i miał wyrażone zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgoda marketingowa – TAK). w okresie Trwania Promocji zapewnił dwa Wpływy: jeden w maju i jeden w lipcu. Oznacza to, że w tych dwóch miesiącach będzie obowiązywać dla Nowych środków wyższe oprocentowanie niż promocyjne tj. 1,50% w skali roku. w czerwcu i do 11 sierpnia Uczestnik otrzyma dla Nowych środków oprocentowanie promocyjne tj.0,70% w skali roku.

 

Nasz Opinia

W naszym mniemaniu to bardzo dobra oferta dla osób, które chcą ulokować korzystnie środki, a z drugiej strony nie chcą tracić odsetek, jeżeli będą ich potrzebować:

 • korzystne oprocentowanie do kwoty do 100.000 zł,
 • promocja przez 3 kolejne miesiące
 • z oferty można skorzystać również bez konta osobistego
 • z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Bank

A Ty jakie masz zdanie?

 

Alior Bank Konto MEGA Oszczędnościowe (skrót)

 • konto oszczędnościowe bez konta
 • konto oszczędnościowe tylko na nowe środki
 • promocja na nowe środki, Alior Bank bada saldo na dzień 2020-04-30
 • oferta do dnia 2020-06-11
 • oprocentowanie 1,5%
 • kwota od: 0,01 PLN
 • kwota do: 100 000 PLN
 • limit kont: 1
 • konto oszczędnościowe - możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek
 • Konto MEGA Oszczędnościowe i podatki: o ile umowa konta oszczędnościowego Alior Bank nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż Alior Bank pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie Alior Bank, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z kont oszczędnościowych Alior Bank, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

Podziel się!

Interesujący wpis? Podziel się z innymi:

👉 na Facebook:

👉 na blogu, forum lub grupie dyskusyjnej:

Konto MEGA Oszczędnościowe pytania i odpowiedzi

W jaki sposób skorzystać z oprocentowania 1,50% na Koncie Mega Oszczędnościowym❓

W celu aktywacji promocji (oprocentowania promocyjnego 0,7%) należy w Okresie przystąpienia do promocji (11.05.2020 r. – 11.06.2020 r.) przelać na Konto Mega Oszczędnościowe Nowe środki (zgodnie z definicją określoną w Regulaminie Promocji). Promocja zostanie aktywowana w dniu zaksięgowania Nowych środków, a następnego dnia otrzymasz SMS-a z informacją o aktywowaniu promocji. Dodatkowo dla Klientów, którzy spełnią warunek comiesięcznego Wpływu na Konto Osobiste, na kwotę min. 1500 zł i wyrażą zgodę marketingową dla Alior Banku, bank podwyższy oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym do wysokości 1,50% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie dla Nowych środków obowiązuje do kwoty 100 000 złotych i przez 3 miesiące od dnia aktywacji promocji.

Jak liczone są nowe środki❓

Nowe środki to nadwyżka ponad saldo Konta Mega Oszczędnościowego oraz ponad Łączne saldo środków zgromadzonych na: kontach oszczędnościowych, kontach osobistych i lokatach terminowych, prowadzonych w złotych z 30.04.2020 r.

Kiedy jest spełniony warunek Wpływu❓

Kiedy w miesiącu kalendarzowym, wchodzącym w czasie Trwania Promocji, choć jeden wpływ jest na kwotę min. 1500 zł oraz pochodzi z rachunku zewnętrznego lub firmowego prowadzonego w Alior Banku i zasilił jakiekolwiek Konto Osobiste lub Podstawowy Rachunek Płatniczy, którego Uczestnik Promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem.

Konto MEGA Oszczędnościowe Alior Bank opinie

Wiem, że nie można mieć jednocześnie mocno oszczędnościowego i mega oszczędnościowego i to jest dla mnie zrozumiałe. Ale jak mam już mocno oszczędnościowe, to muszę zmieniać na mega oszczędnościowe czy nie muszę, żeby brać udział w promocji dalej? O to samo pytałem też na waszym blogu. [2019-12-16]


Jeżeli przystąpił pan do promocji przed 12 grudnia, a skoro posiada pan konto MOCNO oszczędnościowe, to domniema, że tak jest, to aż do czasu zakończenia promocji nie trzeba nic z tym robić. Jeśli chciałby pan przystąpić do kolejnej edycji, to i tak należy poczekać na upływ co najmniej trzech miesięcy, bo nie można uczestniczyć w dwóch różnych ofertach specjalnych jednocześnie. A po tym czasie to kto wie co będzie się działo, czy MOCNO / MEGA oszczędnościowe będą jeszcze dostępne? Może Alior wprowadzi kolejne konto, zobaczymy. Niestety nie potrafię przewidywać przyszłości, dlatego proszę przypomnieć się po zakończeniu promocji, w której bierze pan udział, wrzucę nową promocję na tapetę (przy założeniu, że będzie) i poinformuję o wynikach analizy. Zapraszam też do polubienia FB, na którym będę informował o takiej promocji.
ps) skrótowo też odpowiedziałem na blogu. [2019-12-16]

Zapoznaj się z nową ofertą konta oszczędnościowego Alior Bank konto MEGA Oszczędnościowe. [2019-12-14]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Konto MEGA Oszczędnościowe opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Konto MEGA Oszczędnościowe:

📧E-mail

🧮Działanie

🛑STOP❗ Możesz też ocenić:

 Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora