0,5%
oproc.
1 000 PLN
kwota min.
20 000 PLN
kwota maks.
3 mies.
okres
PKO BP

Lokata NA NOWE ŚRODKI PKO BP czyli wpłata na rachunek lokaty nowych środków pieniężnych, to jest takich, które nie były dotychczas gromadzone na którymkolwiek rachunku w PKO Banku Polskim.

W ramach oferty PKO BP masz możliwość uruchomienia dowolnej liczby lokat na nowe środki, bez limitu na kwotę pojedynczej lokaty PKO.

Lokatę możesz otworzyć maksymalnie do wysokości nowych środków, pomniejszonych o założone po dniu odniesienia lokaty na nowe środki. Jeżeli nie posiadasz nowych środków, lokata nie zostanie otwarta. W ramach bieżącej oferty, okres oferowania 01.05.2020 r. – 20.05.2020 r., dzień odniesienia 20.04.2020 r.

 

Oprocentowanie

Oprocentowanie lokaty na nowe środki PKO jest stałe w okresie umownym (w skali roku) i wynosi:

 • 0,50% - oprocentowanie lokaty oferowanej w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego oraz za pośrednictwem infolinii Banku

 

Nowe środki

Warunkiem założenia lokaty na nowe środki jest wpłata na lokatę nowych środków pieniężnych, czyli takich, które nie były dotychczas gromadzone na którymkolwiek rachunku w PKO Banku Polskim, tj. rachunku oszczędnościowym, rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym oraz rachunku lokaty terminowej. Powinny one stanowić nadwyżkę środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach posiadacza lokaty w PKO Banku Polskim w dniu otwarcia lokaty w stosunku do środków pieniężnych zgromadzonych na indywidualnych i wspólnych rachunkach posiadacza lokaty w PKO Banku Polskim w dniu odniesienia. Definicje ze strony www PKO Banku Polskiego:

Nowe środki - środki zgromadzone na Twoich produktach depozytowych i inwestycyjnych w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego w dniu otwarcia lokaty, będące nadwyżką nad saldem na tych produktach w dniu odniesienia.

Okres oferowania - od 21 dnia kalendarzowego danego miesiąca do 20 dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca.

Dzień odniesienia - dzień określany przez PKO Bank Polski i publikowany na stronie produktu na www.pkobp.pl raz w miesiącu, nie wcześniej niż 10 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem każdego okresu oferowania, w którym zostanie ustalone saldo środków na posiadanych produktach depozytowych i inwestycyjnych.

Przed uruchomieniem lokaty sprawdź aktualny dzień odniesienia.

 

Produkty depozytowe i inwestycyjne

Produkty depozytowe i inwestycyjne, o których wspomniano powyżej (za stroną PKO BP):

Produkty depozytowe rozumiane są jako indywidualne i wspólne:

 • rachunki oszczędnościowe,
 • rachunki oszczędnościowo–rozliczeniowe lub
 • rachunki lokat terminowych (w tym lokat strukturyzowanych),
 • z wyłączeniem produktów w ramach Konta Inteligo prywatnego.

Produkty inwestycyjne rozumiane są jako:

 • aktywa na rejestrach funduszy inwestycyjnych otwartych (FIO) i specjalistycznych funduszy inwestycyjnych otwartych (SFIO) zarządzanych przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych („PKO TFI”) otwartych na podstawie umowy dystrybucyjnej zawartej z Bankiem, z wyłączeniem rejestrów otwartych w ramach Konta Inteligo prywatnego;
 • aktywa na rejestrach funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez PKO TFI otwartych w ramach oferty niepublicznej na podstawie umowy dystrybucyjnej zawartej z Bankiem;
 • saldo składek Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, które były oferowane przez PKO Ubezpieczenia, a którego agentem jest Bank.

 

Dodatkowe informacje

W okresie umownym nie możesz dokonywać dopłat do lokaty ani wypłat z lokaty, a wypłata środków przed upływem okresu umownego oznacza likwidację lokaty.

Likwidacja lokaty przed terminem zapadalności:

 • W przypadku likwidacji przed upływem okresu umownego lokaty otwartej przez serwis internetowy iPKO lub aplikację mobilną IKO otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału bez odsetek;

Naliczenie odsetek (kapitalizacja) następuje na zakończenie okresu umownego, odsetki przekazywane są na wskazany rachunek prowadzony w PKO BP.

Przypominamy też, że:

 • środki pieniężne zgromadzone na rachunkach imiennych PKO BP są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w zakresie przewidzianym w ustawie o BFG do łącznej równowartości w złotych 100 000 euro;

 

Jak założyć?

Aby uruchomić lokatę na nowe środki PKO BP musisz posiadać konto w banku. Jeśli nie posiadasz rachunku sprawdź konta PKO BP, w szczególności polecamy PKO Konto za ZERO (przeczytaj naszą recenzję konta).

Jeśli jesteś już klientem PKO BP:

 • wybierz kwotę lokaty oraz dogodną dla siebie formę zawarcia umowy
 • podpisz umowę w dowolnym oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego

albo

 

Konto PKO BP

Jak już wspomnieliśmy powyżej, do uruchomienia lokaty wymagane jest posiadanie konta PKO BP, sprawdź oferty:

Na stronie dostępne również konta PKO dla obcokrajowców.

 

PKO BP Lokata na NOWE ŚRODKI (skrót)

 • lokata tylko na nowe środki
 • promocja na nowe środki, PKO BP bada saldo na dzień 2020-04-20
 • oferta do dnia 2020-05-20
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 0,5%
 • kwota od: 1 000 PLN
 • kwota do: 20 000 PLN
 • lokata nieodnawialna
 • Lokata na NOWE ŚRODKI i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż PKO BP pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie PKO BP, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat PKO BP, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

Podziel się!

Interesujący wpis? Podziel się z innymi:

👉 na Facebook:

👉 na blogu, forum lub grupie dyskusyjnej:

Lokata na NOWE ŚRODKI PKO BP opinie

Otrzymałem wynagrodzenie. Żona również. Minęło 6 dni i nie mogę skorzystać z założenia lokaty na nowe środki. Dlaczego? W jaki sposób są klasyfikowane nowe środki ? [2019-07-07]


Zgodnie z informacją ze strony PKO:
"Maksymalna wpłata: nadwyżka ponad środki zgromadzone na Twoich produktach depozytowych w dniu 20.06.2019 r.". Pytanie jakie mieli Państwo saldo na rachunku na ten dzień?
okres oferowania: 21.06.2019 r. – 20.07.2019 r., dzień odniesienia: 20.06.2019 r. [2019-07-07]

zniechęcona jeśli wczoraj przyszły pobory to spróbuj jeszcze raz dzisiaj. W poprzednim banku, w którym pracowałam było tak, że trzeba było poczkeać jeden dzień aż się zaktualizują stany za poprzedni dzień. Może tak samo jest w PKO? [2019-02-15]


Zakładałem i nie było problemów ale rzeczywiście dnia następnego po tym jak wpłynęła wypłata [2019-03-17]

Szanowni Państwo, przed akceptacją drugiego komentarza sprawdziłem i niestety to, co Państwo napisaliście nie ma potwierdzenie u mnie.
Ja osobiście mogłem założyć tę lokatę bez żadnych problemów. W PKO BP przetrzymuję środki na kontach oszczędnościowych dzieci (a więc poza swoim rachunkiem). Przelałem (testowo) na swoje konto (na ROR) kwotę około 2000 zł. System pozwoliłby mi uruchomić lokatę na kwotę nieco ponad 1600 zł. I to by się zgadzało - na ROR w PKO trzymam zazwyczaj do 300 - 400 zł tj. na wydatki zwalniające z opłaty za konto.
Finalnie lokaty nie uruchomiłem, bo pieniądze wróciły skąd przyszły, czyli na konto dziecka, ale uzyskałem potwierdzenie, że mógłbym to zrobić.
Proszę sprawdzić, czy na pewno zweryfikowali Państwo poprawnie saldo na wybrany dzień - w przypadku wątpliwości warto skontaktować się z infolinią PKO BP.

W drodze wyjątku i dla równowagi z poprzednimi komentarzami, dodaję ocenę i polecenie. [2019-02-15]

Dlaczego przelewy wynagrodzenia wpływające na konto, po ustalonym przez PKO terninie, nie są traktowane jako nowe środki ? [2019-01-20]


Oszukują, niby dzień odniesienia to 18.01.2019, a nowe srodki wplyneły za pobory 14.02.2019 i nie można założyć lokaty bo system nie widzi nowych środków pow 1000 zł oczywiście [2019-02-14]


Proszę o zapoznanie się z komentarzem powyżej. Drugi komentarz - zaakceptowany, ale ocena została usunięta. [2019-02-15]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Lokata na NOWE ŚRODKI opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Lokata na NOWE ŚRODKI:

📧E-mail

🧮Działanie

🛑STOP❗ Możesz też ocenić:

 Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora