Lokata HAPPY Idea Bank z promocyjnym oprocentowaniem 2,9%⚡ to bardzo dobra oferta dla klientów Idea Bank, którzy chcą rozpocząć oszczędzanie i nie chcą deponować środków na długi okres.

Jeśli poszukujesz korzystnej lokaty, a dodatkowo nie chcesz otwierać konta, to sprawdź lokatę HAPPY - nie musisz wiązać się Idea Bank, gdyż jest to 🚩 lokata BEZ KONTA i innych produktów Idea Bank.

Lokatę Happy uruchomisz online bez wychodzenia z domu na okres 3 miesięcy dla kwoty już od 500 zł, a maksymalnie ulokujesz nawet 20 000 zł, jest to obecnie najkorzystniejsza lokata krótkoterminowa, poznaj opinie o lokacie Happy Idea Bank, a jeśli dysponujesz wyższą kwotą sprawdź lokatę HAPPY PRO.

 

Oprocentowanie lokaty HAPPY

Oprocentowanie lokaty HAPPY Idea Bank nie jest zależne od okresu, na jaki deponujesz środki w banku, ani od kwoty lokaty i wynosi:

 • 2,90% w skali roku dla lokaty 3-miesięcznej - i jest to jedna z najlepszych lokat na rynku

dla kwoty:

 • od 500 do 20 000 zł

Oprocentowanie lokaty jest stałe przez cały okres umowy, a Idea Bank nie pobiera opłat za zwrot środków z lokaty, również na konto w innym banku, także w przypadku zerwania lokaty.

A jeśli chcesz wiedzieć ile zarobisz na lokacie HAPPY - przejdź na koniec strony, gdzie znajdziesz kalkulator zysków z lokat, a w klejnym akapicie wyliczenia dla przykładowych kwot depozytu.

 

Ile zyskasz na lokacie HAPPY?

Zakładając lokat HAPPY możesz chcieć wiedzieć ile zarobisz? Dla przykładowych kwot lokaty zyski* kształtują się następująco:

 • dla minimalnej kwoty lokaty 500 zł: 2,95 zł
 • lokując 2000 zł zarobisz 11,84 zł
 • dla 10 000 zł Twój zysk to 59,21 zł
 • dla maksymalnej kwoty lokaty 20 000 zł: 118,41 zł

* podane wartości mają charakter poglądowy, w obliczeniach przyjęliśmy okres lokaty 3 miesiące, tj. 92 dni, kwota zysku uwzględnia już tzw. podatek Belki (19%). Odsyłamy też do kalkulatora zysku z lokat, który można znaleźć pod koniec niniejszej strony.

 

Lokata BEZ KONTA

Uruchamiając lokatę możesz, ale nie musisz wiązać się z bankiem - lokata założysz również bez konta bankowego. Mimo, że jest to lokata bez konta, to polecamy Konto Idealne, które jest bezwarunkowo darmowe, z darmową kartą debetową i darmową wypłatą ze wszystkich bankomatów w Polsce. Posiadając konto w Idea Bank możesz skorzystać z innych, korzystnych lokat w Idea Bank.

Po opłaceniu lokata Happy zostanie aktywowana, a równolegle otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu będziesz mógł kontrolować swoje środki i wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe oraz swobodnie zarządzać środkami, w tym lokatą HAPPY. Z dostępem do bankowości elektronicznej zyskujesz także kontrolę nad wpłaconymi środkami i naliczonymi odsetkami - możesz je sprawdzić 24h na dobę, z dowolnego miejsca na świecie, również z telefonu.

 

Lokata HAPPY - jak uruchomić?

Najprostszym sposobem jest założenie lokaty online. Aby założyć Lokatę HAPPY, wystarczy kliknąć przycisk i przejść na stronę oferty, na której należy:

 • wypełnić prosty wniosek online;

Po wypełnieniu wniosku na podany adres e-mail otrzymamy numer rachunku do wpłaty środków na lokatę, a po wpłacie środków, lokata HAPPY zostaje aktywowana. Równolegle otrzymujemy dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu można kontrolować swoje środki i wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe.

Lokatę HAPPY można założyć również w dowolnym oddziale Idea Bank, my rekomendujemy lokatę HAPPY online, którą można założyć bez wychodzenia z domu.

 

Odnowienie lokaty

Uwaga na automatyczne odnowienie lokaty!

Lokata HAPPY jest automatycznie odnawiana na analogiczny do pierwotnego okres na warunkach określonych w dostępnej na stronie internetowej Idea Bank tabeli oprocentowania dla Lokaty STANDARDOWEJ o okresie umownym wynoszącym 3 miesiące. Decydując się na uruchomienie lokaty HAPPY warto mieć to na uwadze. Dlaczego? Oprocentowania dla lokaty STANDARDOWEJ o ikresie umownym wynoszącym 3 miesiące jest niższe, niż dla lokaty HAPPY. A ile wynosi - proszę spróbować odgadnąć? Uspokajamy! Nie wynosi 0,01% jak to wcześniej bywało, obecnie oprocentowanie lokaty standardowej to (sprawdź aktualne):

 • 3 miesiące oprocentowanie 0,20%
 • 6 miesięcy oprocentowanie 0,20%
 • 12 miesięcy oprocentowanie 0,20%
 • 24 miesiące oprocentowanie 0,20%
 • 36 miesięcy oprocentowanie 0,20%

Jak na odnowienie lokaty, wartości te są bardzo przyzwoite. Warto jednak sprawdzić, czy na dzień wygaśnięcia lokaty HAPPY Idea Bank nie oferuje innej lokaty z oprocentowaniem wyższym, niż dla lokaty Standardowej oraz czy oprocentowanie lokaty nie zmieniło się.

Przypominamy też, że jako posiadacz rachunku masz możliwość zmiany charakteru lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie dyspozycji zmiany w oddziale bądź za pośrednictwem bankowości telefonicznej w dowolnym momencie trwania okresu umownego - warto o tym pamiętać. Zamiast tego możesz również poczekać na odnowienie lokaty jako lokaty Standardowej, a potem ją zerwać w bankowości elektroniczej Idea Bank. Pamiętaj również, że zrywając lokatę przed upływem umowy (przed zapadnięciem lokaty) tracisz wypracowane odsetki.

A jeśli zamierzasz przedłużyć lokatę to:

 • w kalendarzu czy w telefonie ustaw przypomnienie o wygasającej lokacie;
 • po dniu wygaśnięcia zaloguj się do systemu banku i sprawdź, czy Idea Bank nie oferuje innej lokaty z korzystniejszym oprocentowaniem niż lokata Standardowa;
 • zerwij lokatę jeśli znajdziesz lepszą ofertę, niż odnowiona lokata Standardowa, jeżeli oprocentowanie lokaty odnowionej automatycznie będzie Cię satysfakcjonować - nie musisz nić robić; A jeśli masz wątpliwości skorzystaj z kalkulatora zysków z lokat i oblicz ile zarobisz.
 • po ewentualnym zerwaniu lokaty załóż nową lokatę z wyższym oprocentowaniem;

Pamiętaj, że zamiast jednej lokaty na dużą kwotę lepiej założyć kilka na niższe kwoty, którą możesz zerwać nie tracąc odsetek na kolejnych depozytach.

 

Dla nowych klientów

Należy mieć świadomość, że lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia Lokaty Happy nigdy:

 • nie zawarli z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem umowy o produkt finansowy,
 • nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku

dlatego też:

🚩składając wniosek o lokatę Happy koniecznie ją opłać, gdyż ponowne skorzystanie z promocji nie będzie możliwe, nawet jeśli nie skorzystasz z oferty!

Uwaga!

 • składając wniosek o lokatę HAPPY zwróć uwagę na poprawność danych, gdyż jest to często przyczyną odrzucenia lokaty.

 

Możesz założyć tylko jedną lokatę HAPPY, w tym dla wyższych kwot, więc zdecyduj, która będzie najbardziej korzystna - opisywana lokata HAPPY, a może HAPPY PRO.

 

Lokata HAPPY - podsumowanie

Lokata HAPPY Idea Bank to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku lokat krótkoterminowych!

Wysokie oprocentowanie:

 • 2,9% w skali rocznej dla kwot 500 zł do 20 000 zł
 • lokata 3-miesięczna

Lokata bez konta:

 • do uruchomienia lokaty Happy nie musisz posiadać rachunku w Idea Bank, ani korzystać z innych produktów bankowych

Dla nowych klientów:

 • lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku,
 • kapitalizacja odsetek na koniec okresu umowy

 

Aby uruchomić lokatę kliknij przycisk i wypełnij wniosek online.

 

Idea Bank Lokata HAPPY (skrót)

Idea Bank lokata - krótkie podsumowanie oferty Lokata HAPPY od Idea Bank - zachęcamy do wyrażenia opinii o Idea Bank:

 • lokata bez konta
 • lokata tylko dla nowych klientów Idea Bank
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 2,9%
 • kwota od: 500 PLN
 • kwota do: 20 000 PLN
 • limit lokat: 1
 • lokata nieodnawialna
 • Idea Bank Lokata HAPPY i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż Idea Bank pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie Idea Bank, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat Idea Bank, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

- więcej na wskazanej stronie.


 

4.6 (5 opinii o Lokata HAPPY Idea Bank)

Lokata HAPPY Idea Bank opinie

To prawdopodobnie ostatnia szansa na uruchomienie lokaty HAPPY w promocji! 3 stycznia Idea Bank, zostanie przejęty przez Bank Pekao S.A. Happy to lokata z najwyższym oprocentowaniem na rynku lokat! [2020-12-31]


Wniosek o lokatę HAPPY nie jest już dostępny [2021-01-01]

⚡2,9% na lokacie HAPPY w Idea Bank. Dla przypomnienia jest to oferta dla nowych klientów Idea Banku, 💰kwota od 500 do 20 000 zł ⏰na 3 miesiące. [2020-12-11]


I super, szkoda że wciąż tylko dla nowych klientów! [2020-12-15]


No właśnie !! Z jednej strony szukają kasy a z drugiej wciąż tylko dla nowych !! [2020-12-21]

Do naszych zestawień wraca lokata HAPPY od Idea Bank, na której 1,8% do 20 000 zł / 3 miesiące, przypominamy, że jest to lokata bez konta. [2020-09-24]

Lokata HAPPY to dobra lokata. Dane lokaty są poprawne. Natomiast dla odnowienia jest już inne oprocentowanie. Napisaliście, żeby sprawdzić aktualne i nie mam o to pretensji bo to się zmienia dynamicznie. Ale sprawdziłam i może warto zmienić też na tej stronie? Jeśli się dobrze sprawdziłam to jest teraz 1,4% [2020-01-26]


Tak, to się zmienia i zostało zmienione na stronie z lokatą HAPPY oraz lokatą STANDARDOWĄ, dziękujemy za informację. [2020-01-26]

Witam
Czy jest mozliwosc założenia dwóch lokat jednocześnie happy i beztroska ? [2018-11-28]


Tak, z tym że wniosek o happy należy złożyć jako pierwszy, gdyż to oferta dla nowych klientów. Dodatkowe inf. w punkcie "Dla nowych klientów". [2018-11-28]

Witam,
Jeśli lokata Happy jest zakładana bez konta to w jaki sposób mam wiedzieć, że się w ogóle założyła?
Proszę też o informacje co się dzieje, gdy lokata Happy kończy się? Pieniądze trafiają na konto, z którego uruchamiam lokatę? [2018-08-07]


Po uruchomieniu lokaty Happy otrzyma Pan dostęp do bankowości internetowej Idea Bank, z której będzie mógł Pan zarządzać lokatą, uruchamiać inne lokaty, produkty itp., otrzyma Pan również powiadomienie na adres email,
Po zakończeniu lokaty środki trafią na konto, z jakiego uruchomiono lokatę, jeżeli lokata zostanie uruchomiona jako nieodnawialna, albo zostanie odnowiona dla warunków lokaty Standardowe - dla lokaty odnawialnej. Warunek ten można zmienić we wspomnianej bankowości elektronicznej.
Przepraszam za zwłokę, z bliżej nieokreślonych powodów nie otrzymałem powiadomienia o tym komentarzu. [2018-09-17]


Witam,
Nic się nie stało, nie ponaglałem, bo miałem inne sprawy na głowie. Poza tym jak to mówi przysłowie "pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł", a nie przy zakładaniu lokaty. A nawet jeśli nie zdążę na jedną promocję, to wiem, że na jej miejsce będą trzy inne.
I przypadkiem dobrze wyszło, bo oprócz lokaty happy, o którą pytałem, jest też na nowe środki z fajnym oprocentowaniem. Rozumiem, że bez problemu można je połączyć? [2018-09-18]


Można połączyć. Proszę tylko pamiętać, żeby wniosek o lokatę HAPPY złożyć jako pierwszy, gdyż to oferta dla nowych klientów Idea Bank. [2018-09-18]


Czy lokatę Happy można założyć również w Państwa Oddziale czy tylko internetowo? [2018-09-21]


Ze strony Idea Bank:

Najprostszym sposobem jest założenie Lokaty online.
Aby założyć Lokatę HAPPY, wystarczy:
wypełnić prosty wniosek online
następnie na maila otrzymasz numer rachunku do wpłaty środków na lokatę
po opłaceniu wniosku, lokata zostaje aktywowana
równolegle otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu będziesz mógł kontrolować swoje środki i wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe
Lokatę założyć możesz również w dowolnym oddziale Idea Bank.


My oczywiście również rekomendujemy lokatę Happy Online. [2018-09-21]

Bardzo dobra promo na start, potem też dobre [2018-04-09]

Lokata happy super. Ale dleczego można być raz nowym klientem? Innym bankom jakoś to nie przeszkadza [2018-02-15]


A ile razy według Ciebie można zostać nowym klientem? To tak jak z pytaniem ile jajek można zjeść na czczo :) [2018-03-06]

Bardzo dobre, ale tylko dla nowych klientów. A potem wystarczy pilnować terminów i można korzystać z lokaty na nowe środki też z dobrym procentem. [2018-02-05]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Lokata HAPPY opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Lokata HAPPY forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)