Lokata HAPPY PRO Idea Bank to oferta skierowana do osób, które chcą ulokować kwotę powyżej 20 000 zł, czyli więcej niż na lokacie HAPPY Idea Banku i podobnie jak dla innych lokaty typu HAPPY w Idea Bank, tak i HAPPY PRO dedykowana jest dla nowych klientów Idea Banku.

Możesz założyć tylko jedną taką lokatę, a do jej uruchomienia nie musisz zakładać konta (lokata bez konta) ani korzystania z innych produktów bankowych, na lokacie Happy PRO ulokujesz nawet do 400 000 zł.

A jeśli będziesz potrzebować pieniędzy możesz zerwać bez utraty odsetek, lokata HAPPY PRO to lokata z BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

 

Oprocentowanie HAPPY PRO

Oprocentowanie lokaty HAPPY PRO Idea Bank nie jest zależne od okresu, na jaki deponujesz środki w banku, ani od kwoty lokaty i wynosi:

 • 2,50% w skali roku dla lokaty 3-miesięcznej

dla kwoty:

 • od 20.000,01 do 200.000 zł

Promocyjne oprocentowanie lokaty jest stałe przez cały okres umowy, a Idea Bank nie pobiera opłat za zwrot środków z lokaty, również na konto w innym banku, także w przypadku zerwania lokaty.

A jeśli chcesz wiedzieć ile zarobisz na lokacie HAPPY PRO - przejdź na koniec strony, gdzie znajdziesz kalkulator zysków z lokat, a w klejnym akapicie wyliczenia dla przykładowych kwot depozytu.

 

Ile zyskasz na HAPPY PRO?

Zakładając lokatę HAPPY PRO możesz chcieć wiedzieć ile zarobisz na lokacie? Dla przykładowych kwot lokaty zyski z lokaty HAPPY PRO kształtują się następująco*:

 • dla minimalnej kwoty lokaty 20 001 zł Twój zarobek to nieco ponad 102 zł
 • dla 50 000 zł Twój zysk to około 255 zł
 • dla 100 000 zł otrzymasz do ręki to ponad 510 zł
 • dla kwoty 200 000 zł zarobisz niespełna 1121 zł
 • 400 000 zł - czyli maksymalna kwota lokaty HAPPY PRO, to zysk ponad 2041 zł

* podane wartości mają charakter poglądowy, w obliczeniach przyjęliśmy okres lokaty 3 miesiące, tj. 92 dni, kwota zysku uwzględnia już tzw. podatek Belki (19%). Odsyłamy też do kalkulatora zysku z lokat, który można znaleźć pod koniec niniejszej strony.

 

Jak uruchomić?

Najprostszym sposobem jest założenie lokaty online. Aby założyć Lokatę HAPPY PRO, wystarczy kliknąć przycisk i przejść na stronę oferty, na której należy:

 • wypełnić prosty wniosek online - kliknij przycisk

👉Lokata HAPPY PRO jest lokatą promocyjną, z której możesz skorzystać z promocji tylko jeden raz, dlatego przy składaniu wniosku zwróć uwagę na poprawność danych wymaganych do uruchomienia lokaty, sprawdź kwotę lokaty i numer rachunku bankowego. Pamiętaj też, aby nie przekroczyć terminu ważności wniosku.

Po wypełnieniu wniosku na podany adres e-mail otrzymasz indywidualny numer rachunku do wpłaty środków na lokatę, a po wpłacie środków, lokata HAPPY PRO zostaje aktywowana. Równolegle zostanie aktywowany dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu można kontrolować swoje środki i wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe.

Lokatę HAPPY PRO można założyć również w dowolnym oddziale Idea Bank, my rekomendujemy lokatę HAPPY PRO online, którą można założyć bez wychodzenia z domu.

 

Odnowienie lokaty

Lokata HAPPY PRO jest automatycznie odnawiana na analogiczny do pierwotnego okres (odpowiednio 1, 2 lub 3 miesiące) na warunkach określonych w dostępnej na stronie internetowej Idea Bank tabeli oprocentowania dla Lokaty STANDARDOWEJ o okresie umownym wynoszącym 3 miesiące, w przypadku Lokaty HAPPY PRO zakładanej na okres 1, 2 lub 3 miesiące.

Jako posiadacz rachunku masz możliwość zmiany charakteru lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie dyspozycji zmiany w oddziale bądź za pośrednictwem bankowości telefonicznej w dowolnym momencie trwania okresu umownego - warto o tym pamiętać. Zamiast tego możesz również poczekać na odnowienie lokaty jako lokaty Standardowej, a potem ją zerwać w bankowości elektroniczej Idea Bank.

Proszę pamiętać też, że w przypadku zerwania lokaty HAPPY PRO przed upływem umowy (przed zapadnięciem lokaty) Idea Bank nalicza i wypłaca odsetki - jest to lokata bezkarna.

 

Happy PRO - nowy klient

Jak już wspomniano na początku, lokata Happy PRO dostępna tylko dla nowych klientów Idea banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego założenie lokaty Happy PRO nigdy:

 • nie zawarli z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem umowy o dowolną lokatę lub inny produkt finansowy,
 • nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku

dlatego

składając wniosek o lokatę Happy PRO koniecznie ją opłać, gdyż ponowne skorzystanie z promocji nie będzie możliwe!

Uwaga! Potwtarzamy to jeszcze raz, bo to bardzo ważne:

składając wniosek o lokatę HAPPY PRO koniecznie zwróć uwagę na poprawność danych, gdyż niezgodność danych jest często przyczyną odrzucenia wniosku o lokatę.

Możesz założyć tylko jedną lokatę z serii HAPPY, opisywaną tutaj HAPPY PRO lub HAPPY - zdecyduj, która będzie lepsza. Kliknij banner lub przycisk aby przejść na stronę oferty HAPPY PRO.

 

HAPPY PRO - podsumowanie

Krótki okres lokaty - tylko 3 miesiące, z kwotą wejścia powyżej 20 000 zł (maks. 400 000 zł)

Wysokie oprocentowanie:

 • 2,5% w skali rocznej oraz
 • możliwość zerwania bez utraty odsetek (lokata bezkarna bez utraty odsetek)

Lokata bez konta:

 • do uruchomienia lokaty Happy PRO nie musisz posiadać rachunku w Idea Bank, ani korzystać z innych produktów bankowych
 • darmowe konto może być przydatne do korzystania z innych promocji Idea Bank

Dla nowych klientów:

 • lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku,
 • kapitalizacja odsetek na koniec okresu umowy

 

Aby uruchomić lokatę kliknij przycisk i wypełnij prosty wniosek online.

 

Idea Bank Lokata HAPPY PRO (skrót)

Idea Bank lokata - krótkie podsumowanie oferty Lokata HAPPY PRO od Idea Bank - zachęcamy do wyrażenia opinii o Idea Bank:

 • lokata bez konta
 • lokata tylko dla nowych klientów Idea Bank
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 2,5%
 • kwota od: 20 000,01 PLN
 • kwota do: 400 000 PLN
 • limit lokat: 1
 • lokata nieodnawialna
 • Idea Bank Lokata HAPPY PRO i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż Idea Bank pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie Idea Bank, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat Idea Bank, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

- więcej na wskazanej stronie.


 

Lokata HAPPY PRO pytania i odpowiedzi

🏦Czy do założenia lokaty HAPPY PRO muszę posiadać konto w Idea Bank❓

Nie, lokata HAPPY PRO to tzw. lokata bez konta, czyli lokata którą uruchomisz bez otwierania konta bankowego i innych produktów bankowych Idea Bank.

💲Ile lokat HAPPY PRO mogę maksymalnie złożyć❓

Możesz założyć tylko jedną lokatę HAPPY PRO w promocji i tylko jeden raz. Uwaga! Jeśli złożysz wniosek o lokatę HAPPY PRO, to konieczne ją opłać, gdyż ponowne skorzystanie z oferty nie będzie możliwe.

💰Jak mogę założyć lokatę HAPPY PRO❓

W celu założenia lokaty HAPPY PRO wystarczy wypełnić prosty wniosek online, a następnie dokonać wpłaty środków na numer rachunku przesłany przez Idea Bank na adres e-mail podany w procesie wnioskowania o lokatę HAPPY PRO. Po opłaceniu wniosku o lokatę i zaksięgowaniu środków na rachunku, lokata HAPPY PRO zostanie otwarta, a równolegle otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu będziesz mógł kontrolować swoje środki i (ewentualnie) wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe Idea Bank.

🚩Posiadam konto w Idea Banku, czy mogę złożyć wniosek o lokatę HAPPY PRO❓

Nie, gdyż lokata HAPPY PRO dostępna jest tylko dla nowych klientów Idea Banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia Lokaty HAPPY PRO nigdy nie zawarli z Idea Bankiem lub Lions Bankiem umowy o produkt finansowy albo nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lions Banku.4.17 (6 opinii o Lokata HAPPY PRO Idea Bank)

Lokata HAPPY PRO Idea Bank opinie

To prawdopodobnie ostatnia szansa na uruchomienie lokaty HAPPY PRO w promocji! 3 stycznia Idea Bank zostanie przejęty przez Bank Pekao - być może lokata HAPPY PRO przestanie być dostępna. HAPPY PRO to lokata z najwyższym oprocentowaniem na rynku lokat! [2020-12-31]


Wniosek o lokatę HAPPY PRO nie jest już dostępny [2021-01-01]

⚡2,5% na lokacie HAPPY PRO w Idea Bank i podobnie jak dla lokaty HAPPY, również dla HAPPY PRO to oferta dla nowych klientów, 💰kwota powyżej 20 000 zł do nawet 400 000 zł na 3-miesięcznej lokacie. [2020-12-11]


Nigdy nie byłem klientem Idea Banku, może czas to zmienić! [2020-12-19]

1,9% na HAPPY PRO, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Idea Banku. [2020-06-10]

Przeczytałem poniższe opinie i stwierdziłem, że przecież lokata i tak jest chroniona przez BFG i jakoś ją założę. Cóż, nie udało się... mimo chęci i wielu prób poddałem się po 10. dniu komunikacji z tym bankiem. Formularz zgłosiłem przez internet, otrzymałem ekran z potwierdzeniem złożenia wniosku o lokatę i... nic się nie wydarzyło. Żadnego maila czy smsa. Po kilku dniach zadzwoniłem na infolinię. Pani poinformowała mnie, że powinienem przejść proces weryfikacji i odpowiedzieć na pytania dot. mojego zatrudnienia, pochodzenia pieniędzy, itd. Po przejściu tej procedury powinienem był już otrzymać niezbędne dane do zalogowania się do systemu i nr konta do przelewu. Po braku jakichkolwiek zmian w ciągu następnych kilku dni zadzwoniłem na infolinię ponownie. Tym razem okazało się, że brakuje skanu dowodu osobistego, który przecież załadowałem przy wypełnianiu wniosku przez formularz internetowy. Ale ok, przesłałem skan dowodu jeszcze raz. Dzwonię następnego dnia dowiedzieć się czy dotarł i czy jeszcze jest coś potrzebne. I... nie potrafią znaleźć mojego wniosku w systemie. Tak jakbym tej dyspozycji w ogóle nie składał. Nadmienię, że przy poprzednich kontaktach z infolinią zawsze odnajdywali mnie w systemie. Pani na infolinii powiedziała, że najlepszym sposobem byłoby udać się do oddziału i tam założą lokatę od ręki. Tak więc zrobiłem, ale w oddziale powiedziano mi, że mam zablokowaną kartotekę ze względów bezpieczeństwa. Pytając co to oznacza nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Aha, no i poinformowano mnie, że właściwie to jakiś wniosek jest, ale już wygasł i prawdopodobnie nie będę już mógł takiej lokaty założyć, bo to jest jednorazowa możliwość. Gdy zapytałem czy mogą to zweryfikować odesłano mnie na infolinię... Zwątpiłem... [2020-03-27]


W ubiegłym roku były sygnały o problemach z pracą infolinii Idea, więcej w sekcji komentarzy na https://lokatakonto.pl/idea-bank-infolinia
Rozwiązaniem na skorzystanie z wysokiego oprocentowania w ramach innych promocji Idea, o ile rzecz jasna nie zniechęcił się Pan do banku, jest uruchomienie konta i zasilanie lokat bezpośrednio z rachunku osobistego Idea Banku. Zapewne zniknie w poniedziałek, ale na stronie Idea wciąż dostępna jest lokata na Nowe Środki Plus (od 500 do 1 000 000 zł bez limitu liczby lokat) z:
- oprocentowaniem w wysokości 3,20% w skali roku dla nowych środków na 2 miesiące
- oprocentowaniem w wysokości 3,00% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące
- oprocentowaniem w wysokości 2,10% w skali roku dla nowych środków na 6 miesięcy
- oprocentowaniem w wysokości 2,10% w skali roku dla nowych środków na 12 miesięcy [2020-03-28]

To bardzo dobra lokata, a w ogóle w Idea trafiają się ciekawe promocje lokat, nawet lepsze niż ta na nowe środki plus na przykład [2020-03-26]

Czy przekazanie środków na lokatę może być wykonane np. kilkoma przelewami? Np. kwotę 200 000 zł musiałbym wykonać 4 razy z banku pierwotnego, gdyż max limit przelewu to 50 000 zł. Co w przypadku zakończenia takiej lokaty? Czy można wskazać konto na które zostaną przelane pieniądze, i czy bank idea zrealizuje to raz czy również kilkoma przelewami? [2020-03-08]


Nie, jeden przelew. Do lokaty (inaczej niż w przypadku konta oszczędnościowego) nie można dopłacać środków. Oszczędności wrócą (jeden przelew) na konto, z którego został zasilony rachunek lokaty. [2020-03-09]

MOgę mieć tylko HAPPY PRO albo HAPPY? Nie mogę dwu na raz? [2020-02-17]


Dokładnie tak, można mieć tylko jedną z tych lokat. Proszę też pamiętać, że złożenie wniosku o lokatę HAPPY lub HAPPY PRO i nie opłacenie lokaty (czyli złoży Pani wniosek ale nie wykona przelewu) nie uprawnia do złożenia kolejnego wniosku o lokatę HAPPY lub HAPPY PRO. Warto więc dokładnie zastanowić się, która będzie lepsza i wykonać przelew w okresie obowiązywania wniosku. [2020-02-17]


I to jest ból, że tylko z jednej i tylko raz! [2020-02-28]

Dzień dobry
Przepraszam za być może proste pytanie ale nigdy nie byłem klientem Idea Banku a warunki są dla mnie w porządku i wolę się upewnić, żeby nie zrobić błędu. Chciałem się dowiedzieć jak złożę wniosek to dostanę numer konta we wniosku, na który trzeba przelać pieniądze aby lokata została uruchomiona? Co jeszcze jest istotne przy tej lokacie? [2020-01-10]


Jeśli korzystałby Pan wcześniej z innych produktów, to nie mógłby Pan skorzystać z tej promocji. Co do lokaty HAPPY PRO to po wypełnieniu wniosku powinna na adres email przyjść wiadomość z numerem konta, na które należy przelać środki. Proszę pamiętać aby konto, z którego Pan robiły przelew, było Pana kontem (muszą się zgadzać dane), a kwota była zgodna z kwotą zdeklarowaną we wniosku o lokatę HAPPY PRO, numer lokaty proszę wpisać jako tytuł przelewu i nie przekroczyć ważności wniosku o lokatę. [2020-01-10]

Dobra promocja ale wielka szkoda, że można skorzystać tylko raz! Może w końcu wprowadziliby okres karencji jak w innych bankach? [2019-11-22]


Nie liczyłbym na to i raczej korzystał z okazji Na nowe środki albo innych ekstra promocji, gdy jest nagły odpływ gotówki. A przy okazji czy Idea Bank będzie przejmowany przez Getin Bank czy na odwrót? [2019-12-05]


Odkąd pamiętam były dyskusje na ten temat. W sumie przyjęli jakąś zasadę i jej się trzymają, a że klienci chcieliby inaczej to już inna sprawa jak to mówią nie urodził się jeszcze taki co by dogodził wszystkim. Trzeba polować na okazje czasami są w tym banku i to wszystko, wyżej .c. nie podskoczysz! [2019-12-26]

Zmiana oprocentowania na HAPPY PRO, od 6.11.2019 to 3,1% do 400.000 zł na 3M [2019-11-07]

Polecam happy pro, wniosek wyslany bez problemow [2018-04-12]

Szkoda, że tylko 25 tysi na 3,5% a potem niżej. Mogło być więcej. Ale i tak dobra promo. [2018-04-09]

Jak dla mnie ok i mogę polecić Happy Pro, a potem jest wiele innych i dobrze oprocentowanych [2018-02-01]


na przyklad na nowe srodki jest ok [2018-04-04]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Lokata HAPPY PRO opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Lokata HAPPY PRO forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)