Lokata HIT Idea Bank z promocyjnym oprocentowaniem 3,4% do kwoty nawet 1.000.000 zł, lokata HIT to bardzo dobra oferta dla klientów Idea Bank, którzy chcą rozpocząć oszczędzanie i nie chcą deponować środków na długi okres. Jeśli poszukujesz korzystnej lokaty, a dodatkowo nie chcesz otwierać konta, to sprawdź lokatę HIT - nie musisz wiązać się Idea Bank, gdyż jest to lokata BEZ KONTA i innych produktów Idea Bank.

Lokata HIT to lokata z możliwością zerwania bez utraty odsetek, lokatę HIT uruchomisz online bez wychodzenia z domu na okres 3 miesięcy dla kwoty już od 500 zł, a maksymalnie ulokujesz nawet 1.000.000 zł, jest to obecnie najkorzystniejsza lokata krótkoterminowa.

Warunki wyglądają znajomo? Lokata HIT jest (w części) kopią lokaty HAPPY i nową lokatą na powitanie. Czy lokaty HAPPY powrócą? Nie wiemy, ale poznaj opinie o lokacie HIT.

 

Oprocentowanie lokaty HIT

Oprocentowanie lokaty HIT Idea Bank nie jest zależne od okresu, na jaki deponujesz środki w banku, ani od kwoty lokaty i wynosi:

 • 3,40% w skali roku dla lokaty 3-miesięcznej - i wciąż jest to jedna z najlepszych lokat na rynku;

dla kwoty:

 • od 500 do 1.000.000 zł;

Oprocentowanie lokaty jest stałe przez cały okres umowy, a Idea Bank nie pobiera opłat za zwrot środków z lokaty, również na konto w innym banku, także w przypadku zerwania lokaty.

A jeśli chcesz wiedzieć ile zarobisz na lokacie HIT - przejdź na koniec strony, gdzie znajdziesz kalkulator zysków z lokat, a w klejnym akapicie wyliczenia dla przykładowych kwot depozytu.

 

Ile zyskasz na lokacie HIT?

Zakładając lokatę HIT możesz chcieć wiedzieć ile zarobisz? Dla przykładowych kwot lokaty zyski* kształtują się następująco:

 • dla minimalnej kwoty lokaty 500 zł: 3,63 zł
 • lokując 10.000 zł zarobisz 72,69 zł
 • dla 50.000 zł Twój zysk to 363,50 zł
 • dla maksymalnej kwoty lokaty 1.000.000 zł: 7270,02 zł

* podane wartości mają charakter poglądowy, w obliczeniach przyjęliśmy okres lokaty 3 miesiące, tj. 91 dni, kwota zysku uwzględnia już tzw. podatek Belki (19%). Odsyłamy też do kalkulatora zysku z lokat, który można znaleźć pod koniec niniejszej strony.

 

Lokata BEZ KONTA

Uruchamiając lokatę możesz, ale nie musisz wiązać się z bankiem - lokata założysz również bez konta bankowego. Mimo, że jest to lokata bez konta, to polecamy Konto Idealne, które jest bezwarunkowo darmowe, z darmową kartą debetową i darmową wypłatą ze wszystkich bankomatów w Polsce. Posiadając konto w Idea Bank możesz skorzystać z innych, korzystnych lokat w Idea Bank.

Po opłaceniu lokata HIT zostanie aktywowana, a równolegle otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu będziesz mógł kontrolować swoje środki i wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe oraz swobodnie zarządzać środkami, w tym lokatą HIT. Z dostępem do bankowości elektronicznej zyskujesz także kontrolę nad wpłaconymi środkami i naliczonymi odsetkami - możesz je sprawdzić 24h na dobę, z dowolnego miejsca na świecie, również z telefonu.

 

Bez utraty odsetek

Lokata HIT to lokata bezkarna, zerwanie lokaty przed upływem okresu umownego skutkuje zwrotem całości wpłaconych przez posiadacza rachunku środków pieniężnych w ramach lokaty.

W przypadku zerwania lokaty przed upływem okresu umownego następuje:

 • zachowanie 100% należnych odsetek za rzeczywisty okres przechowywania środków

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego.

 

Lokata HIT - jak uruchomić?

Najprostszym sposobem jest założenie lokaty online. Aby założyć Lokatę HIT, wystarczy kliknąć przycisk i przejść na stronę oferty, na której należy:

 • wypełnić prosty wniosek online;

Po wypełnieniu wniosku na podany adres e-mail otrzymamy numer rachunku do wpłaty środków na lokatę, a po wpłacie środków, lokata HIT zostaje aktywowana. Równolegle otrzymujemy dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu można kontrolować swoje środki i wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe.

Lokatę HIT można założyć również w dowolnym oddziale Idea Bank, my rekomendujemy lokatę HIT online, którą można założyć bez wychodzenia z domu.

 

Odnowienie lokaty

Lokata HIT jest automatycznie odnawiana na analogiczny do pierwotnego okres na warunkach określonych w dostępnej na stronie internetowej Idea Bank tabeli oprocentowania dla Lokaty STANDARDOWEJ o okresie umownym wynoszącym 3 miesiące. Decydując się na uruchomienie lokaty HIT warto mieć to na uwadze.

Oczywiście jako posiadacz rachunku masz możliwość zmiany charakteru lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie dyspozycji zmiany w oddziale bądź za pośrednictwem bankowości telefonicznej w dowolnym momencie trwania okresu umownego - warto o tym pamiętać. Zamiast tego możesz również poczekać na odnowienie lokaty jako lokaty Standardowej, a potem ją zerwać w bankowości elektroniczej Idea Bank.

Pamiętaj również, że zrywając lokatę przed upływem umowy (przed zapadnięciem lokaty) nie tracisz wypracowane odsetki.

 

Dla nowych klientów

Należy mieć świadomość, że lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia Lokaty HIT nigdy:

 • nie zawarli z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem umowy o produkt finansowy,
 • nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku;

dlatego też:

składając wniosek o lokatę HIT koniecznie ją opłać, gdyż ponowne skorzystanie z promocji nie będzie możliwe, nawet jeśli nie skorzystasz z oferty!

Uwaga!

 • składając wniosek o lokatę HIT zwróć szczególną uwagę na poprawność danych, gdyż jest to często przyczyną odrzucenia lokaty.

 

Możesz założyć tylko jedną lokatę HIT, a jeśli posiadasz już konto w Idea Bank sprawdź ofertę lokata HIT PLUS.

 

Lokata HIT - podsumowanie

Lokata HIT Idea Bank to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku lokat krótkoterminowych!

Wysokie oprocentowanie:

 • 3,4% w skali rocznej dla kwot 500 zł do 1 000 000 zł
 • lokata 3-miesięczna

Lokata bez konta:

 • do uruchomienia lokaty HIT nie musisz posiadać rachunku w Idea Bank, ani korzystać z innych produktów bankowych

Dla nowych klientów:

 • lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku,
 • kapitalizacja odsetek na koniec okresu umowy;

 

Aby uruchomić lokatę kliknij przycisk i wypełnij wniosek online.

 

Idea Bank Lokata HIT (skrót)

 • lokata bez konta
 • lokata tylko dla nowych klientów Idea Bank
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 3,4%
 • kwota od: 500 PLN
 • kwota do: 1 000 000 PLN
 • limit lokat: 1
 • bezkarna - możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • lokata nieodnawialna
 • Idea Bank Lokata HIT i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż Idea Bank pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie Idea Bank, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat Idea Bank, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

Lokata HIT Idea Bank opinie

Wszystko ok polecam [2019-02-20]

Polecam [2018-12-19]


Ale dlaczego jest tylko dla nowych klientów? Chyba już za dużo kasy zgarnęli z rynku! [2019-01-02]


A procenty coraz niżej! Chociaż wciąż nie jest źle ale czy to początek końca dobrych lokat od Idei (mam na myśli łączenie się z Getinem)? [2019-01-25]

Więc poprzednia beztroska była lepsza bo ten sam procent i kwota, ale w zasadzie bez wykluczeń. [2018-12-18]


Może już zgarnęli kasy tyle ile chcieli, więc obniżyli oprocentowanie dla lokaty beztroskiej, a za to wprowadzili lokatę hit, która jest fajną propozycją dla nowych klientów i będzie takich nowych klientów przyciągać. Bo 3,9% do miliona to nie da się ukryć, że prezentuje się bardzo dobrze! [2018-12-20]


Plus dali pstryczka w nos BGŻ Optimie (obydwa oferują lokaty bezkarne). I nie dość, że sporo wyższe oprocentowanie bo 3,9% zamiast 3,5%, to i znacząco wyższa kwota lokaty bańka zamiast 20 tys. robi jednak różnicę. Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź Optimy? [2018-12-20]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Lokata HIT opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Lokata HIT forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)