Konto MOCNO Oszczędnościowe Alior Bank to konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem, konto dla obecnych i nowych klientów Alior Banku.

Oferta konta mocno oszczędnościowego dotyczy klientów, którzy zdeponują w Alior Banku nowe oszczędności na dzień badania salda, a promocyjne oprocentowanie 2,6% naliczane będzie przed 3 kolejne miesiące licząc od wpłaty pierwszych środków na rachunek oszczędnościowy, jeśli zapewnisz wpływ na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł

Co najciekawsze, konto mocno oszczędnościowe to rachunek bez limitu wypłat w miesiącu, o ile przelew wykonasz na Twoje konto w Alior Bank, poznaj opinie o koncie MOCNO Oszczędnościowym Alior Bank, promocja do dnia 12.12.2019.

Tutaj najnowsze konto MEGA Oszczędnościowe Alior, które zastąpiło konto MOCNO oszczędnościowe.

 

Konto Mocno Oszczędnościowe

Konto Mocno Oszczędnościowe, to wysokooprocentowane konto oszczędnościowe - możesz wypłacać środki w dowolnym momencie bez utraty odsetek, gdyż nie lokujesz środków na lokacie, ale na rachunku oszczędnościowym, konto MOCNO Oszczędnościowe zastąpiło wycofane z oferty Alior Bank Konto Lokacyjne, które dostępne było bez ROR.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące licząc od dnia wpłaty nowych środków na konto w okresie promocji (do 12.12.2019), a bank liczy saldo na dzień 15.11.2019 i w przeciwieństwie do lokaty, na konto możesz także dopłacać pieniądze w dowolnym momencie lokowania środków i dowolnej kwocie - ważne jedynie, aby nie przekroczyć limitu - warto mieć to na uwadze np. po dniu naliczania odsetek. Oferta skierowana jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Alior Bank.

A jeśli nie możesz skorzystać z promocji zobacz też:

 • konto oszczędnościowe Profit - oferta Banku Millennium (do 100.000 zł) - podobne oprocentowanie i bardzo przewidywalne warunki promocji - wystarczy, że wycofasz środki w odpowiednim czasie i ponownie możesz korzystać z promocyjnego, podwyższonego oprocentowania - opisujemy to szczegółowo na podlinkowanej stronie;
 • konto oszczędnościowe Getin Bank - w obecnej edycji na okres 4 miesięcy do 200.000 zł i z wyższym oprocentowaniem 2,7%;

Choć niewątpliwie na uwagę zasługuje fakt, że wybrane oferty "u konkurencji" oferowane są z reguły na krótsze okresy - 3 miesiące. I ważna informacja dla posiadających już konto MOCNO Oszczędnościowe: Z 12 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji, tj. który jest objęty Okresem przystąpienia do Promocji 12 edycji i naliczane jest dla niego oprocentowanie promocyjne wynikające z poprzednich edycji Promocji. dodatkowe inf. w regulaminie Regulamin Konto Mocno Oszczędnościowe edycja 12.

 

Parametry konta

Konto Mocno Oszczędnościowe:

 • 2,2% dla nowych środków – bez dodatkowych warunków
 • 2,6% dla nowych środków – jeżeli zapewnisz wpływ w kwocie min. 1500 zł / miesiąc
 • 0,88% dla pozostałych środków (poza promocją)

Oprocentowanie promocyjne:

 • dotyczy kwoty 100 tys. zł
 • obowiązuje przez 3 miesiące.

Oraz przelewy bez ograniczeń, choć pod pewnymi warunkami.

 

Przelewy bez ograniczeń

Konto oszczędnościowe i przelewy bez ograniczeń? Tak, choć to dosyć rzadkie, gdyż z reguły banki limitują bezpłatne przelewy z konta oszczędnościowego zazwyczaj do jednego darmowego transferu w miesiącu, za kolejne musimy już zapłacić. Inaczej jest z kontem MOCNO Oszczędnościowym Alior Bank jest to możliwe, choć pod pewnymi warunkami.

Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Bank nie ma limitu wypłat w miesiącu jeśli wypłata będzie przelewem wewnętrznym, innymi słowy, jeśli przelejesz środki na przykład na swój rachunek osobisty w Alior Bank, to nie zapłacisz za przelew ani grosza, nawet jeśli będzie to kolejna operacja w miesiącu - jeżeli więc zależy Ci na braku limitu przelewów w miesiącu, warto rozważyć uruchomienie konta z kontem osobistym.

Braku limitu wypłat w miesiącu dla konta oszczędnościowego trudno szukać w ofercie innych banków, za co Alior Bank należy pochwalić. Przypominamy, że podobne udogodnienie (brak limitu przelewów) oferują jedynie BGŻ Optima i ING Bank Śląski.

 

Opłaty

Brak opłat za otwarcie i brak opłat za prowadzenie konta MOCNO Oszczednościowego.

Standardowo też pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny a kolejne:

 • na Twoje konto osobiste w Alior Bank - bez opłat i bez limitów - więcej w poprzednim akapicie;
 • na inne konto 8 - 10 zł (pierwszy bezpłatny);

Jeśli:

 • zależy Ci na darmowych przelewach z konta MOCNO Oszczędnościowego - rozważ uruchomienie konta oszczędnościowego Alior wraz z kontem osobistym -> sprawdź konto Jakże Osobiste;
 • chcesz tylko lokować środki i ewentualnie wypłacać je raz w miesiącu lub w sytuacjach awaryjnych - uruchom jedynie konto oszczędnościowe (bez konta osobistego);

 

Ile można zarobić?

Na koncie MOCNO Oszczędnościowym Alior Bank ulokujesz do 100.000 zł korzystając z promocyjnego, podwyższonego oprocentowania. W przeciwieństwie do lokaty, na konto oszczędnościowe możesz dopłacać środki w dowolnym momencie i dowolnej wysokości.

A ile możesz zarobić? - podajemy kwoty "do ręki", tj. już po odliczeniu podatku:

 • 1000 zł - 5,1 zł
 • 5000 zł - 25,52 zł
 • 10.000 zł - 51,03 zł
 • 30.000 zł - 152,12 zł
 • 50.000 zł - 255,20 zł
 • 100.000 zł - 510,40 zł

Inna kwota depozytu niż wymienione powyżej? Przejdź na koniec strony, gdzie znajdziesz kalkulator zysków z lokat i oblicz ile zarobisz!

Podane powyżej kwoty uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki), a do obliczeń przyjęliści deponowanie oszczędności przez 92 dni. Zastrzegamy, że dane mają charakter informacyjny.

 

Jak uruchomić

Jak już wspomniano powyżej, Konto Mocno Oszczędnościowe dostępne jest dla wszystkich i bez dodatkowych wykluczeń, choć w danym okresie można mieć tylko jedno takie konto.

Konto Mocno Oszczędnościowe uruchomisz (również bez konta osobistego):

 • online przez internet - kliknij przycisk i przejdź na stronę promocji
 • w placówce banku
 • przez infolinię Alior Bank

Oczywiście my rekomendujemy pierwszą opcję, którą zrealizujesz online, bez wychodzenia z domu - kliknij banner lub przycisk i przejdź na stronę oferty.

Promocja zostanie aktywowana w dniu zaksięgowania nowych środków, a następnego dnia otrzymasz SMS-a z informacją o aktywowaniu promocji. A jeśli nie zdążysz skorzystać z oferty, sprawdź czy ruszyła kolejna edycja promocji.

 

Nasz Opinia

W naszym mniemaniu to bardzo dobra oferta dla osób, które chcą ulokować korzystnie środki, a z drugiej strony nie chcą tracić odsetek, jeżeli będą ich potrzebować:

 • korzystne oprocentowanie do kwoty do 100.000 zł,
 • promocja przez 3 kolejne miesiące
 • z oferty można skorzystać również bez konta osobistego
 • z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Bank

A Ty jakie masz zdanie?

 

Alior Bank Konto MOCNO Oszczędnościowe (skrót)

 • konto oszczędnościowe bez konta
 • konto oszczędnościowe tylko na nowe środki
 • promocja na nowe środki, Alior Bank bada saldo na dzień 2019-11-15
 • oferta do dnia 2019-12-12
 • oprocentowanie 2,6%
 • kwota od: 0,01 PLN
 • kwota do: 100 000 PLN
 • limit kont: 1
 • konto oszczędnościowe - możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek
 • Alior Bank Konto MOCNO Oszczędnościowe i podatki: o ile umowa konta oszczędnościowego Alior Bank nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż Alior Bank pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie Alior Bank, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z kont oszczędnościowych Alior Bank, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

4.33 (3 opinie o Konto MOCNO Oszczędnościowe Alior Bank)

Konto MOCNO Oszczędnościowe Alior Bank opinie

Ci co mają Mocne to lepiej CHYBA? pozostać w Mocne....dobrać Jakrze osobiste i być aktywny bo:

Konto Mocno Oszczędnościowe:

2,2% dla nowych środków – bez dodatkowych warunków
2,6% dla nowych środków – jeżeli zapewnisz wpływ w kwocie min. 1500 zł / miesiąc
0,88% dla pozostałych środków (poza promocją)


Konto Mega Oszczędnościowe:

2,2% Oprocentowanie promocyjne (dla nowych środków obowiązuje do kwoty 100 tys. zł przez 3 miesiące od daty pierwszej wpłaty nowych środków)

2,6% Oprocentowanie premiowe (podwyższone oprocentowanie promocyjne o 0,4 p.p., po otrzymaniu w danym miesiącu wpływu na konto osobiste na kwotę min. 1500 zł

0,5% Oprocentowanie standardowe (jeśli nie wpłacisz nowych środków, poza promocją)

[2020-02-22]

Na stronie Alior jest informacja, że jest nowe konto oszczędnościowe konto MEGA oszczędnościowe. Ono zastępuje MOCNO oszczędnościowe? Bo warunki widziałem, że podobne albo nawet takie same, czyli dobre. [2019-12-14]


Dziękuję za informację. Warunki są rzeczywiście bliźniaczo podobne. Czy konto MEGA Oszczędnościowe zastępuje MOCNO Oszczędnościowe? Wszystko wskazuje na to, że tak, gdyż strona konta MOCNO Oszczędnościowego przekierowuje na MEGA Oszczędnościowe, choć oczywiście nie musi to być wyznacznikiem. Oczywiście jeśli ktoś posiada konto MOCNO Oszczędnościowe to do momentu wypowiedzenia umowy przez którąś ze stron, konto to będzie obsługiwane.
Tutaj więcej informacji https://lokatakonto.pl/alior-bank-konto-mega-oszczednosciowe [2019-12-14]


A tak właściwie to po co ta zmiana z MOCNO na MEGA? [2020-01-08]

No i spuper! [2019-11-24]

Czy, aby otworzyć to konto, trzeba spełnić jakiś warunek? Bo mi cały czas odrzuca wniosek" "Dziękujemy. Zakończenie wniosku nie jest obecnie możliwe. Jeśli chcesz, pracownik banku skontaktuje się w celu dokończenia składania wniosku". Dodam, że w Aliorze mam konto w ich kantorze. [2018-10-10]


W regulaminie nie ma żadnych wykluczeń dla klientów kantoru Alior. Powiem więcej, środki zgromadzone w kantorze nie powinny zostać wliczone do salda. Może ten pracownik wyjaśniłby o co chodzi? [2018-10-10]

Skoda tylko, że nowe środki i nowi klienci mają zawsze dobre odsetki w ofercie, jako stała klientka z dużym kapitałem muszę zawsze kombinować z nowymi lokatami albo kontami oszczędnościowymi, bo zawsze słyszę: nowe środki albo zrobi pani nową lokatę na kogoś z rodziny. Czy Alior Bank wie, że mieszanie finansów i rodziny = katastrofa? Może łaskawie uszanujcie stałego klienta bez haczyków i kruczków prawnych... [2018-09-26]


Korzystanie z promocji dla nowych środków może być utrudnione, jeśli posiada się rachunek tylko w jednym banku. Ale już posiadając 2 lub więcej, można przelewać środki i korzystać z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków. Polecam:
- Millennium Profit - konto oszczędnościowe i przewidywalne, wystarczy w porę wycofać środki, o czym z reguły przypominamy na blogu lub FB, https://lokatakonto.pl/millennium-konto-millennium-profit - Millennium Profit
- BGŻOptima: lokaty bezkompromisowa lub bezkarna, więcej na https://lokatakonto.pl/lokaty-bgzoptima - lokaty BGŻOptima [2018-09-26]


Profit w Mille jest ok, polecam. Wystarczy wykonać przelew na czas i jest niekończąca się promocja. Jedyna wada, to że nie da się go założyć bez konta osobistego. [2018-10-03]

Po założeniu konta MOCNO oszczędnościowego warto zmienić limity pojedyńczych transakcji bo są niskie kwoty 10 tys. Na szczęście wszystko da się zrobić przez www, można ustawić nawet do 1 mln. Nie udało mi się natomiast podnieść limitu przelewów. Poza tym jak dla mnie ok. [2018-06-08]


Jeśli mnie pamięć nie myli, to limit przelewów wynosi 100 na miesiąc, czyli średnio 3 z hakiem dziennie. Jesteś pewien, że 100 to za mało? Na pewno będziesz każdego dnia w miesiącu wykonywał śrendio po 3 przelewy? [2018-06-08]


Niby tak, ok może się czepiam :) [2018-06-11]


Dokladnie! Czepaisz sie nic wiecej
Ja uwazam go za dobre konto ale troche krotki czas po promocji trzba bedzie przeprosic smart w optimie [2018-07-30]

Oprocentowanie i kwoty jak w Millennium na Profit. Jak dla mnie na plus tylko wypłąty bez limitu. Coś jeszcze warte uwagi? [2018-06-04]

Jak dla mnie duplo konta lokacyjnego z dećko wyższym oprocentowaniem. Są jeszcze jakieś różnice? [2018-05-28]


Miesięczna kapitalizacja odsetek. I darmowe przelewy bez limitu, szkoda że tylko w ramach Alior. [2018-05-28]

Konto oszczędnościowe, z dobrym oprocentowaniem (4 mies.) i bez limitu wypłat w miesiącu. [2018-05-09]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Konto MOCNO Oszczędnościowe opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Konto MOCNO Oszczędnościowe forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)