Konto MOCNO Oszczędnościowe
2,60%
oproc.
0,01 PLN
kwota min.
100 000 PLN
kwota maks.
3 mies.
okres
Alior Bank

Konto MOCNO Oszczędnościowe Alior Bank to konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem, konto dla obecnych i nowych klientów banku.

Oferta konta mocno oszczędnościowego dotyczy klientów, którzy zdeponują w Alior Banku nowe oszczędności na dzień 11.09.2019, a promocyjne oprocentowanie 2,6% naliczane będzie przed 3 kolejne miesiące licząc od wpłaty pierwszych środków na rachunek oszczędnościowy, jeśli zapewnisz wpływ na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł

Co najciekawsze, konto mocno oszczędnościowe to rachunek bez limitu wypłat w miesiącu, o ile przelew wykonasz na Twoje konto w Alior Bank, poznaj opinie o koncie MOCNO Oszczędnościowym Alior Bank, promocja do dnia 12.12.2019.

 

Konto Mocno Oszczędnościowe

Konto Mocno Oszczędnościowe, to wysokooprocentowane konto oszczędnościowe - możesz wypłacać środki w dowolnym momencie bez utraty odsetek, gdyż nie lokujesz środków na lokacie, ale na rachunku oszczędnościowym, konto MOCNO Oszczędnościowe zastąpiło wycofane z oferty Alior Bank Konto Lokacyjne, które dostępne było bez ROR.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące licząc od dnia wpłaty nowych środków na konto w okresie promocji (do 12.12.2019), a bank liczy saldo na dzień 15.11.2019 i w przeciwieństwie do lokaty, na konto możesz także dopłacać pieniądze w dowolnym momencie lokowania środków i dowolnej kwocie - ważne jedynie, aby nie przekroczyć limitu - warto mieć to na uwadze np. po dniu naliczania odsetek. Oferta skierowana jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Alior Bank.

A jeśli nie możesz skorzystać z promocji zobacz też:

 • konto oszczędnościowe Profit - oferta Banku Millennium (do 100.000 zł) - podobne oprocentowanie i bardzo przewidywalne warunki promocji - wystarczy, że wycofasz środki w odpowiednim czasie i ponownie możesz korzystać z promocyjnego, podwyższonego oprocentowania - opisujemy to szczegółowo na podlinkowanej stronie;
 • konto oszczędnościowe Getin Bank - w obecnej edycji na okres 5 miesięcy do 200.000 zł i z wyższym oprocentowaniem 3,0%;

Choć niewątpliwie na uwagę zasługuje fakt, że wybrane oferty "u konkurencji" oferowane są z reguły na krótsze okresy - 3 miesiące. I ważna informacja dla posiadających już konto MOCNO Oszczędnościowe: Z 12 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji, tj. który jest objęty Okresem przystąpienia do Promocji 12 edycji i naliczane jest dla niego oprocentowanie promocyjne wynikające z poprzednich edycji Promocji. dodatkowe inf. w regulaminie Regulamin Konto Mocno Oszczędnościowe edycja 12.

 

Parametry konta

Konto Mocno Oszczędnościowe:

 • 2,2% dla nowych środków – bez dodatkowych warunków
 • 2,6% dla nowych środków – jeżeli zapewnisz wpływ w kwocie min. 1500 zł / miesiąc
 • 0,88% dla pozostałych środków (poza promocją)

Oprocentowanie promocyjne:

 • dotyczy kwoty 100 tys. zł
 • obowiązuje przez 3 miesiące.

Oraz przelewy bez ograniczeń, choć pod pewnymi warunkami.

 

Przelewy bez ograniczeń

Konto oszczędnościowe i przelewy bez ograniczeń? Tak, choć to dosyć rzadkie, gdyż z reguły banki limitują bezpłatne przelewy z konta oszczędnościowego zazwyczaj do jednego darmowego transferu w miesiącu, za kolejne musimy już zapłacić. Inaczej jest z kontem MOCNO Oszczędnościowym Alior Bank jest to możliwe, choć pod pewnymi warunkami.

Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Bank nie ma limitu wypłat w miesiącu jeśli wypłata będzie przelewem wewnętrznym, innymi słowy, jeśli przelejesz środki na przykład na swój rachunek osobisty w Alior Bank, to nie zapłacisz za przelew ani grosza, nawet jeśli będzie to kolejna operacja w miesiącu - jeżeli więc zależy Ci na braku limitu przelewów w miesiącu, warto rozważyć uruchomienie konta z kontem osobistym.

Braku limitu wypłat w miesiącu dla konta oszczędnościowego trudno szukać w ofercie innych banków, za co Alior Bank należy pochwalić. Przypominamy, że podobne udogodnienie (brak limitu przelewów) oferują jedynie BGŻ Optima i ING Bank Śląski.

 

Opłaty

Brak opłat za otwarcie i brak opłat za prowadzenie konta MOCNO Oszczednościowego.

Standardowo też pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny a kolejne:

 • na Twoje konto osobiste w Alior Bank - bez opłat i bez limitów - więcej w poprzednim akapicie;
 • na inne konto 8 - 10 zł (pierwszy bezpłatny);

Jeśli:

 • zależy Ci na darmowych przelewach z konta MOCNO Oszczędnościowego - rozważ uruchomienie konta oszczędnościowego Alior wraz z kontem osobistym -> sprawdź konto Jakże Osobiste;
 • chcesz tylko lokować środki i ewentualnie wypłacać je raz w miesiącu lub w sytuacjach awaryjnych - uruchom jedynie konto oszczędnościowe (bez konta osobistego);

 

Ile można zarobić?

Na koncie MOCNO Oszczędnościowym Alior Bank ulokujesz do 100.000 zł korzystając z promocyjnego, podwyższonego oprocentowania. W przeciwieństwie do lokaty, na konto oszczędnościowe możesz dopłacać środki w dowolnym momencie i dowolnej wysokości.

A ile możesz zarobić? - podajemy kwoty "do ręki", tj. już po odliczeniu podatku:

 • 1000 zł - 5,1 zł
 • 5000 zł - 25,52 zł
 • 10.000 zł - 51,03 zł
 • 30.000 zł - 152,12 zł
 • 50.000 zł - 255,20 zł
 • 100.000 zł - 510,40 zł

Inna kwota depozytu niż wymienione powyżej? Przejdź na koniec strony, gdzie znajdziesz kalkulator zysków z lokat i oblicz ile zarobisz!

Podane powyżej kwoty uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki), a do obliczeń przyjęliści deponowanie oszczędności przez 92 dni. Zastrzegamy, że dane mają charakter informacyjny.

 

Jak uruchomić

Jak już wspomniano powyżej, Konto Mocno Oszczędnościowe dostępne jest dla wszystkich i bez dodatkowych wykluczeń, choć w danym okresie można mieć tylko jedno takie konto.

Konto Mocno Oszczędnościowe uruchomisz (również bez konta osobistego):

 • online przez internet - kliknij przycisk i przejdź na stronę promocji
 • w placówce banku
 • przez infolinię Alior Bank

Oczywiście my rekomendujemy pierwszą opcję, którą zrealizujesz online, bez wychodzenia z domu - kliknij banner lub przycisk i przejdź na stronę oferty.

Promocja zostanie aktywowana w dniu zaksięgowania nowych środków, a następnego dnia otrzymasz SMS-a z informacją o aktywowaniu promocji. A jeśli nie zdążysz skorzystać z oferty, sprawdź czy ruszyła kolejna edycja promocji.

 

Nasz Opinia

W naszym mniemaniu to bardzo dobra oferta dla osób, które chcą ulokować korzystnie środki, a z drugiej strony nie chcą tracić odsetek, jeżeli będą ich potrzebować:

 • korzystne oprocentowanie do kwoty do 100.000 zł,
 • promocja przez 3 kolejne miesiące
 • z oferty można skorzystać również bez konta osobistego
 • z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Bank

A Ty jakie masz zdanie?

 

Alior Bank Konto MOCNO Oszczędnościowe (skrót)

 • konto oszczędnościowe bez konta
 • konto oszczędnościowe tylko na nowe środki
 • promocja na nowe środki, Alior Bank bada saldo na dzień 2019-11-15
 • oferta do dnia 2019-12-12
 • oprocentowanie 2,60%
 • kwota od: 0,01 PLN
 • kwota do: 100 000
 • limit kont: 1
 • konto oszczędnościowe - możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek
 • Konto MOCNO Oszczędnościowe i podatki: o ile umowa konta oszczędnościowego Alior Bank nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż Alior Bank pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie Alior Bank, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z kont oszczędnościowych Alior Bank, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.
 • 🚩dostępny/a/e z kontem (ROR) - kliknij przycisk i uruchom konto, a będąc posiadaczem konta uruchom produkt "Konto MOCNO Oszczędnościowe"

 

Podziel się!

Interesujący wpis? Podziel się z innymi:

👉 na Facebook:

👉 na blogu, forum lub grupie dyskusyjnej:

 

Konto MOCNO Oszczędnościowe Alior Bank opinie i komentarze

No i spuper! [2019-11-24]

Czy, aby otworzyć to konto, trzeba spełnić jakiś warunek? Bo mi cały czas odrzuca wniosek" "Dziękujemy. Zakończenie wniosku nie jest obecnie możliwe. Jeśli chcesz, pracownik banku skontaktuje się w celu dokończenia składania wniosku". Dodam, że w Aliorze mam konto w ich kantorze. [2018-10-10]


W regulaminie nie ma żadnych wykluczeń dla klientów kantoru Alior. Powiem więcej, środki zgromadzone w kantorze nie powinny zostać wliczone do salda. Może ten pracownik wyjaśniłby o co chodzi? [2018-10-10]

Skoda tylko, że nowe środki i nowi klienci mają zawsze dobre odsetki w ofercie, jako stała klientka z dużym kapitałem muszę zawsze kombinować z nowymi lokatami albo kontami oszczędnościowymi, bo zawsze słyszę: nowe środki albo zrobi pani nową lokatę na kogoś z rodziny. Czy Alior Bank wie, że mieszanie finansów i rodziny = katastrofa? Może łaskawie uszanujcie stałego klienta bez haczyków i kruczków prawnych... [2018-09-26]


Korzystanie z promocji dla nowych środków może być utrudnione, jeśli posiada się rachunek tylko w jednym banku. Ale już posiadając 2 lub więcej, można przelewać środki i korzystać z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków. Polecam:
- Millennium Profit - konto oszczędnościowe i przewidywalne, wystarczy w porę wycofać środki, o czym z reguły przypominamy na blogu lub FB, Millennium Profit
- BGŻOptima: lokaty bezkompromisowa lub bezkarna, więcej na lokaty BGŻOptima [2018-09-26]


Profit w Mille jest ok, polecam. Wystarczy wykonać przelew na czas i jest niekończąca się promocja. Jedyna wada, to że nie da się go założyć bez konta osobistego. [2018-10-03]

Po założeniu konta MOCNO oszczędnościowego warto zmienić limity pojedyńczych transakcji bo są niskie kwoty 10 tys. Na szczęście wszystko da się zrobić przez www, można ustawić nawet do 1 mln. Nie udało mi się natomiast podnieść limitu przelewów. Poza tym jak dla mnie ok. [2018-06-08]


Jeśli mnie pamięć nie myli, to limit przelewów wynosi 100 na miesiąc, czyli średnio 3 z hakiem dziennie. Jesteś pewien, że 100 to za mało? Na pewno będziesz każdego dnia w miesiącu wykonywał śrendio po 3 przelewy? [2018-06-08]


Niby tak, ok może się czepiam :) [2018-06-11]


Dokladnie! Czepaisz sie nic wiecej
Ja uwazam go za dobre konto ale troche krotki czas po promocji trzba bedzie przeprosic smart w optimie [2018-07-30]

Oprocentowanie i kwoty jak w Millennium na Profit. Jak dla mnie na plus tylko wypłąty bez limitu. Coś jeszcze warte uwagi? [2018-06-04]

Jak dla mnie duplo konta lokacyjnego z dećko wyższym oprocentowaniem. Są jeszcze jakieś różnice? [2018-05-28]


Miesięczna kapitalizacja odsetek. I darmowe przelewy bez limitu, szkoda że tylko w ramach Alior. [2018-05-28]

Konto oszczędnościowe, z dobrym oprocentowaniem (4 mies.) i bez limitu wypłat w miesiącu. [2018-05-09]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Konto MOCNO Oszczędnościowe Alior Bank opinie / zostaw komentarz

E-mail (nieobowiązkowe) 

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie.

Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora