Lokata BEZKOMPROMISOWA BGŻ Optima to lokata, którą możesz bezpiecznie zerwać bez utraty odsetek, to też bezpieczny sposób na ulokowanie od 50.000 do 100.000 zł. Zrywając lokatę bezkompromisową BGŻOptima w dowolnym momencie jej trwania (ale przed wygaśnięciem) Optima wypłaci Ci odsetki za wszystkie dni, w których lokata była aktywna! Lokata bezkompromisowa to wyjątkowa oferta na rynku lokat!

Lokata dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów banku BGŻ Optima - jeżeli zamkniesz konto musisz poczekać min. 12 miesięcy aby skorzystać z promocyjnych warunków, a jeśli chcesz wiedzieć ile zarobisz na lokacie BGŻ Optima - pod koniec wpisu znajdziesz kalkulator, z pomocą którego policzysz zyski z lokaty. Możesz również wyrazić swoją opinię lub poznać opinie innych klientów BGŻOptima.

 

Bezpieczeństwo!

O pierwszej ważnej kwestii już napisaliśmy, Twoje pieniądze są bezpieczne - nawet jeśli zerwiesz lokatę otrzymasz wypracowane odsetki. Lokata bezkompromisowa jest więc rodzajem lokaty bezkarnej. A co z kapitałem?

Wszystkie środki, które zdeponujesz na lokacie bezkompromisowej, są gwarantowane przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny)

Przypominamy, że gwarancje BFG obejmują kwoty do 100 000 EUR czyli około 400 000 - 420 000 zł (zależnie od notowań EUR).

Na uwagę zasługuje również fakt, że lokata bezkompromisowa jest lokatą o stałym oprocentowaniu, które nie zmienia się przez cały okres depozytu (nie może zostać obniżone).

Otwierając lokatę BEZKOMPROMISOWĄ BGŻOptima możesz dodatkowo zabezpieczyć swoich bliskich, w systemie BGŻOptima istnieje możliwość złożenia dyspozycji na wypadek śmierci.

 

Bezkompromisowa - dla kogo?

Możesz uruchomić lokatę bezkompromisową BGŻOptima jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania umowy ramowej dotyczącej konta indywidualnego BGŻOptima nie byłeś/-aś posiadaczem tego konta. Jeżeli nie spełnisz tego warunku, to zakładana lokata zostanie założona jako standardowa lokata 3-miesięczna.

Na lokacie bezkompromisowej ulokujesz od nawet do 100.000 zł. A jeśli dysponujesz mniejszą kwotą, rozważ uruchomienie lokaty BEZKARNEJ - w ten sposób zarobisz więcej:

 • możesz otworzyć lokatę BEZKOMPROMISOWĄ albo lokatę BEZKARNĄ - tylko jedną z nich i tylko jedną, wybraną lokatę
 • skorzystaj z kalulatora, który znajdziesz poniżej i wybierz korzystniejszą ofertę

Bank BGŻOptima, który wchodzi w skład BGŻ BNP Paribas, jest bankiem skoncentrowanym wyłącznie na oszczędzaniu i inwestowaniu. Oferta BGŻ Optima obejmuje konta oszczędnościowe, lokaty o różnych okresach lokowania środków oraz fundusze inwestycyjne, a depozyty kwartalne BGŻOptimy plasują się w czołówce rankingów lokat.

 

Lokata + konto Smart

Razem z lokatą bezkompromisową BGŻOptima uruchomione zostanie konto oszczędnościowe Smart, które prowadzone jest za darmo. Co ważne, konto oszczędnościowe Optima nie ma limitu wypłat w miesiącu, jest to więc jakby "dobrze oprocentowany ROR", wada - przelewy z konta możesz wykonywać tylko na jeden, zdefiniowany nr konta.

Lokata BEZKOMPROMISOWA z Optimy jest bliźniaczą ofertą do lokaty BEZKARNEJ i drugi flagowy produkt BGŻ Optima - jeżeli kwota kwota, jaką zamierzasz ulokować w Optimie nie przekracza 20.000 zł rozważ uruchomienie lokaty BEZKARNEJ.

Łącząc lokatę bezkompromisową z kontem oszczędnościowym i ulokować jeszcze więcej środków korzystając z dobrego oprocentowania.

Pamiętaj, aby podczas składania wniosku o otwarcie konta w BGŻOptima wybrać Lokatę Bezkompromisową - jeżeli o tym zapomnisz to aż na 12 miesięcy stracisz możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania.

Na konto oszczędnościowe, o którym wspomnieliśmy powyżej, trafią również środki po wygaśnięciu lokaty (albo wcześniejszym zerwaniu) - wysokooprocentowane konto, jak na konto oszczędnościowe, prowadzone za darmo, bez limitu wypłat w miesiącu i bez konieczności posiadania ROR.

 

Jak uruchomić?

Do wniosku o lokatę bezkompromisową BGŻOptima przygotuj:

 • Twój telefon komórkowy - na który otrzymasz SMS z BGŻOptima,
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew.

Podaj konto bankowe, którego jesteś właścicielem (nie może to być rachunek wspólny). Pamiętaj też, aby nie korzystać z tzw. szybkich przelewów.

Dodatkowo potrzebne będą:

 • nr PESEL i dokument tożsamości
 • dane adresowe, przy czym dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego
 • skan lub zdjęcie dowodu osobistego

Kroki:

 1. kliknij banner lub przycisk i przejdź na stronę promocji,
 2. okreś kwotę lokaty,
 3. wypełnij formularz z danymi i zaznacz wymagane zgody,
 4. przelej kwotę z konta w innym banku na podany rachunek BGŻ Optima.

Pamiętaj aby kwota przelewu była nie niższa, niż określiłeś(-aś) to we wniosku. Jeżeli przelejesz wyższą kwotę, to nadwyżka trafi na konto oszczędnościowe, które również jest oprocentowane.

Po zakończeniu lokaty bezkompromisowe środki trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻ Optima.

 

Kiedy BGŻ Optima nie uruchomi lokaty?

Są powody, dla których BGŻ Optima nie uruchomi konta/lokaty i konieczny może być kontakt z infolinią:

 • brak przelewu weryfikacyjnego
 • przelew weryfikacyjny z konta wspólnego - BGŻ Optima nie akceptuje takich przelewów przelew musi zostać wykonany z konta osobistego, konta wspólne nie są akceptowane
 • brak zgodności danych z wniosku z danymi z dowodu lub paszportu
 • brak lub nieakceptowalnej jakości skany dowodu lub paszportu - zdjęcia/skany muszą być wyraźne, należy przesłać obydwie strony dowodu

 

Bezkompromisowa czy bezkarna?

Jeśli dysponujesz kwotą do 20.000 zł lub niższą:

zdecydowanie uruchom lokatę bezkarną

Dla kwot powyżej 50 tys. zł (w opcji bez lokowania środków na koncie oszczędnościowym) – odpal lokatę bezkompromisową. Zrób tak również, jeśli dysponujesz kwotą >= 100.000 zł

odpal lokatę bezkompromisową

Dla kwot pośrednich > 20.000 ale < 50.000 zł skorzystaj z kalkulatora lokat i policz jaka opcja będzie najbardziej opłacalna. Być może w takim przypadku warto otworzyć lokatę bezkarną w połączeniu z kontem Optima Smart?

Większą część środków lokujesz na koncie oszczędnościowym, dla którego to konta (przypominamy) nie ma limitu wypłat i wpłat w miesiącu

 

Jak zamknąć BGŻ Optima?

Lokata bezkompromisowa BGŻOptima, podobnie jak i lokata bezkarna, jest ofertą dla nowych klientów. Co jeśli jesteś wciąż klientem BGŻ Optimy i chcesz skorzystać z promocji? Niestety nie ma innego wyjścia jak zamknąć konto, odczekać min. 12 miesięcy, aby móc ponownie skorzystać z promocji. Na szczęście konto BGŻ Optima zamkniesz bez wychodzenia z domu (nie musisz wysyłać wypowiedzenia pocztą czy pojawiać się w placówce banku), zobacz jak to zrobić.

Jak zamknąć konto w BGŻOptima?

 • zaloguj się do systemu bankowego Optimy - wprowadź swój numer klienta i hasło
 • przejdź do zakładki: Osobiste > Poczta BGŻOptima > Nowa
 • zredaguj nową wiadomość o takiej lub podobnej treści "Niniejszym wypowiadam umowę konta i lokaty w BGŻOptima z zachowaniem okresu wypowiedzenia." i wyślij wiadomość

Twoje wypowiedzenie zostanie wysłane pocztą wewnętrzną i od razu trafi do Optimy. Tego samego lub kolejnego dnia roboczego powinieneś(-aś) otrzymać potwierdzenie Twojej dyspozycji.

 

Jesteś byłym klientem BGŻ Optima

Jeśli nie jesteś już klientem Optimy, ale nie pamiętasz kiedy konto zostało zamkniętem i nie wiesz, czy możesz skorzystać z promocji?

 • zadzwoń na infolinię BGŻOptima, na której uzyskasz dodatkowe informacje
 • dane kontaktowe znajdziesz poniżej

Przed kontaktem z infolinią BGŻOptima przygotuj nr PESEL, mogą być również potrzebne dane z Twojego dowodu osobistego.

Po weryfikacji i potwierdzeniu Twoich danych uzyskasz informację od kiedy konto w BGŻOptima jest nieaktywne i czy możesz już wziąć udział w promocji.

 

BGŻOptima Lokata Bezkompromisowa (skrót)

 • lokata bez konta
 • lokata tylko dla nowych klientów BGŻOptima
 • okres 6 mies.
 • oprocentowanie 2,7%
 • kwota od: 50 000 PLN
 • kwota do: 100 000 PLN
 • limit lokat: 1
 • bezkarna - możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • lokata nieodnawialna
 • BGŻOptima Lokata Bezkompromisowa i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

5 (1 opinia o Lokata Bezkompromisowa BGŻOptima)

Lokata Bezkompromisowa BGŻOptima opinie

Fajnie, że jest ponownie bo to w sumie całkiem dobra oferta. Szkoda, że muszę czekać 11 miesięcy, żeby być nowym klientem :( [2019-02-11]


Ale trochę za wysoko podnieśli poprzeczkę! Na bezkarną mam za dużo, na bezkompromisową mam za mało! Mogliby dać jeszcze coś pośrodku przedziału! [2019-03-03]

Szkoda, że już jej nie ma [2018-10-24]

Jak rozumieć to "o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku"? To może być zapis w umowie, że się nie płaci podatków? [2018-10-03]


Należy to rozumieć tak, że podatku nie płaci klient banku (jako posiadacz lokaty) ale bank. Opisywaliśmy już takie lokaty, odsyłamy do wpisu na bankomaniacy.pl z opisem Citigold: http://bankomaniacy.pl/2000-zl-premii-z-citigold-i-lokata-25/ oraz na lokatakonto.pl na http://lokatakonto.pl/citi-konto-lepiejnizlokata [2018-10-03]

Zwróćcie uwagę na to, co otrzymuje od nas Optima, tj. jak niewiele danych w porównaniu do innych banków. We wniosku są tylko dane konieczne do założenia lokaty i nic więcej.
W Optimie nie można wykonywać przelewów na różne konta, więc Optima nie wie komu i za co płacisz albo od kogo dostajesz pieniądze i za co.
W Optimie nie ma kart debetowych ani kredytowych, więc Optima nie wie ile i na co wydajesz, czy na zakupy chodzisz do ekskluzywnych sklepów czy do marketu na B czy L.
Optima nie udziela kredytów, więc nie wie czy i jak je spłacasz - pomijając, że pewnie może "zapukać do BIK", choć nie wiem, czy bez zgody może to zrobić?
Według mnie Optima dostaje o Tobie naprawdę niedużo informacji, co uważam za duuuży plus tego banku + przyzwoite oprocentowanie, czego chcieć więcej? [2018-06-17]


Dobrze gadasz ☺ tylko szkoda ze nowym klijentem mozna byc raz na ruski rok [2018-06-28]

Czy da się założyć bezkompromisową BGŻ Optimę indywidualną wysyłając pieniążki z konta wspólnego PKO BP? Nie mam innego konta i nie chcę mieć a chciałbym mieć dwie lokaty bezkompromisowe to znaczy dla mnie i dla żony. A w przelewie z PKO są na pewno dane i moje i żony. Czy da się? Dziękuję. [2018-05-12]


Jeśli to możliwe, to proszę poczekać z decyzją i wnioskiem o lokaty do poniedziałku lub wtorku. Spróbujemy uzyskać informacje na ten temat na infolinii Optimy (infolinia BGŻOptima nie pracuje w weekendy) i podzielić się nimi z Państwem. [2018-05-13]


Nie da się. [2018-05-14]


Niestety ze swojej strony mogę tylko potwierdzić to, co już napisał Kamil. Nie ma możliwości utworzenia konta indywidualnego wykonując przelew z konta wspólnego, gdyż dane zawarte w przelewie muszą być w pełni zgodne z danymi z wniosku o konto lub lokatę Optimy. Co więcej, BGŻOptima nie oferuje już kont wspólnych, a jedynie indywidualne. [2018-05-14]

Jak dla mnie bardzo dobra oferta, bez karty, bez konta, wszystko można załatwić przez internet. Co więcej potrzeba? [2018-04-23]

Ciekawe porównanie lokat. Od siebie dodam, że korzystam z BGŻ Optimy już ponad półtora roku, na początku lokata bezkompromisowa + konto oszczędnościowe, teraz tylko konto oszczędnościowe. Dobre oprocentowanie, żadnych problemów, szybko się przelewa z konta i na konto powiązane (konto w dużym BGŻ), mogę polecić. No i wszystko do wyklikania przez internet bez wychodzenia z domu, co jest w moim przekonaniu najważniejsze. [2018-04-11]


I jeszcze brak limitów wypłat z konta oszczędnościowego, to jest też nie bez znaczenia. [2018-04-11]

Lokata bezkarna i bezkompromisowa to dobre lokaty. Ale można wybrać tylko jedną i przydałoby się takie porównanie którą z lokat lepiej jest uruchomić. Dziękuję. [2018-02-13]


Ja również dziękuję, opis został uzupełniony o taką informację, dodatkowo zapraszam też do https://bankomaniacy.pl/bgz-optima-lokata-bezkarna-i-lokata-bezkompromisowa-ktora-wybrac/ [2018-02-13]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Lokata Bezkompromisowa opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Lokata Bezkompromisowa forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)