Lokaty BGŻOptima oprocentowanie i opinie, zestawienie w którym znajdziesz 🥇najlepsze lokaty BGŻOptima za październik 2019. Wszystkie lokaty BGŻOptima objęte są ✅gwarancją BFG oraz ✅pod nadzorem KNF, o ile nie napisano inaczej.

A jeśli chcesz wiedzieć ile zarobisz na lokacie BGŻOptima, przejdź na koniec strony, znajdziesz tam kalkulator zysków z lokat.

Nie znaleziono promocyjnych lokat BGŻOptima, bank ich nie oferuje albo promocje już się zakończyły i nie są dostępne na LokataKonto.pl, ale może zainteresują Cię inne oferty tego banku:.Jeśli nie to ...

Lokaty z innych banków

Przed szczegółowym opisem lokat BGŻOptima kilka wybranych lokat z innych banków

Lokata Online Nowe Środki
Santander Consumer
Logo Santander Consumer
Oprocentowanie

2,10%

Okres

15 mies.

Kwota

1 000 - 400 000 PLN

Lokata na NOWE ŚRODKI
Getin Bank
Logo Getin Bank
Oprocentowanie

2,10%

bez konta; limit lokat 1;
Okres

6 mies.

Kwota

500 - 300 000 PLN

3,5% dla nowych klientów
mBank
Logo mBank
Oprocentowanie

3,50%

limit lokat 1; tylko dla nowych klientów;
Okres

3 mies.

Kwota

500 - 10 000 PLN

Lokata na WYSOKI PROCENT
Inbank
Logo Inbank
Oprocentowanie

3,05%

bez konta; limit lokat 8;
Okres

60 mies.

Kwota

5 000 - 50 000 PLN

 

Skrócony ranking lokat BGŻOptima, pełny opis lokat BGŻOptima znajdziesz poniżej.

Lokata%OkresKwota
BGŻOptima Lokata ELASTYCZNA1,30% ¹24 mies. ¹1 000 PLN - bez ograniczeń
BGŻOptima Lokata KLASYCZNA1,10% ¹12 mies. ¹1 000 PLN - bez ograniczeń

¹ skrócone zestawienie prezentuje oproc. maksymalne dla okresu, inne warianty w opisie szczegółowym

 

Informujemy, że wybrane bannery i linki reklamowe mogą wskazywać na produkt/-y lub usługi instytucji finansowych innych niż opisywane na bieżącej stronie lub akapicie (paragrafie) serwisu LokataKonto.pl.

Podziel się!

Interesujący wpis? Podziel się z innymi:

👉 na Facebook:

👉 na blogu, forum lub grupie dyskusyjnej:

 

BGŻOptima Lokata BEZKARNA

3,50%
oproc.
1 000 PLN
kwota min.
20 000 PLN
kwota maks.
3 mies.
okres
BGŻOptima

Lokata BEZKARNA BGŻOptima, to lokata z wysokim oprocentowaniem, którą możesz zerwać bez utraty odsetek, to wyjątkowa oferta na rynku lokat bankowych!

Zrywając lokatę bezkarną Optima w dowolnym momencie jej trwania (ale przed wygaśnięciem) BGŻ Optima wypłaci Ci odsetki za wszystkie dni, w których lokata była aktywna!

Lokata bezkarną BGŻ Optima można otworzyć wyłącznie na etapie składnia wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima - pamiętaj o tym, wyraź swoją opinię o lokacie bezkarnej BGŻOptima.

 

Lokata bezkarna, dla kogo?

Lokata bezkarna BGŻOptima dostępna jest dla nowych klientów banku, jeżeli zamkniesz konto w Optimie, to musisz poczekać min. 12 miesięcy aby skorzystać z promocyjnych warunków.

Nie pamiętasz pamiętasz kiedy zamknąłeś(-aś) konto? - w dalszej części przedstawiamy jak to sprawdzić.

Uwaga! Bycie klientem BGŻ BNP Paribas (lub BGŻ przed połączeniem banków) nie wyklucza z udziału w promocji lokaty Optimy.

Na końcu strony znajdziesz również kalkulator zysku z lokat, dzięki któremu jeszcze przed uruchomieniem lokaty bezkarnej Optima dowiesz się ile możesz na niej zarobić, kalkulator lokat policzy ile zarobisz na czysto, już po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych.

 

Bezpieczeństwo depozytu

Środki, które ulokujesz w ramach lokaty bezkarnej BGŻ Optima gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) do kwoty 100.000 EUR, czyli ponad 400.000 zł.

Na uwagę zasługuje również fakt, że lokata bezkarna jest lokatą o stałym oprocentowaniu, które nie zmienia się przez cały okres depozytu (nie zostanie obniżone).

Otwierając lokatę BEZKARNĄ BGŻOptima możesz dodatkowo zabezpieczyć swoich bliskich, w systemie BGŻOptima możesz złożyć dyspozycję na wypadek śmierci.

 

Lokata bezkarna, jak uruchomić?

BGŻOptima nie ma oddziałów stacjonarnych, lokatę można uruchomić jedynie przez internet. Wszystko zrobisz online, lokatę bezkarną uruchomisz bez wychodzenia z domu.

Przed złożeniem wniosku przygotuj:

 • Twój telefon komórkowy - na który otrzymasz SMS z BGŻOptima,
 • dokument tożsamości oraz jego skan lub zdjęcie,
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew

Uwaga na konto i dane!

 • konto, z którego wykonasz przelew inicjujący musi być Twoim kontem (musisz być właścicielem konta), nie może być kontem wspólnym,
 • nie korzystaj z tzw. szybkich przelewów,
 • przygotuj poprawne dane adresowe, które muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego.

 

Kroki procesu:

 • kliknij przycisk lub banner i przejdź na stronę BGŻ Optima, na której określ kwotę lokaty,
 • podaj imię i nazwisko oraz dane kontaktowe oraz zaakceptuj wymagane zgody,
 • podaj swoje dane osobowe, koniecznie sprawdź czy są poprawne,
 • podaj konto bankowe, z którego wykonasz przelew do BGŻOptima,
 • przelej środki na rachunek BGŻOptima, w kwocie podanej we wniosku lub wyższej.

 

Zgody:

Na etapie składania wniosku o lokatę bezkarną BGŻ Optima wystarczy, że zaakceptujesz pierwsze trzy zgody (pamiętaj, że może się to zmienić, aktualne inf. na stronie banku):

 • Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z treścią umowy ramowej.
 • Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję tabelę oprocentowania lokat BGŻOptima.
 • Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z arkuszem informacyjnym dla deponentów

 

Ważne!

Kwota, którą przelewasz do BGŻ Optimy nie może być niższa, niż podana we wniosku o lokatę. Możesz natomiast przelać wyższą kwotę - nadwyżka zostanie zdeponowana na koncie oszczędnościowym.

Jeśli w dowodzie masz wpisane "czas nieoznaczony", to we wniosku o lokatę BGŻOptima wpisz "31.12.2099".

Pamiętaj, że możesz otworzyć lokatę bezkarną jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania umowy ramowej dotyczącej konta indywidualnego BGŻOptima nie byłeś/-aś posiadaczem tego konta. Jeżeli nie spełnisz tego warunku, to zakładana lokata zostanie założona jako standardowa lokata 3-miesięczna.

Po zakończeniu lokaty bezkarnej środki trafią na konto oszczędnościowe BGŻOptima, o którym mowa poniżej.

 

Pierwsze logowanie BGŻ Optima

(na podstawie informacji ze strony BGŻOptima)

Podczas pierwszego logowania do systemu bankowości internetowej BGŻOptima wymagane będzie ustanowienie nowego, indywidualnego hasła do logowania: Jak to zrobić?

Krok 1: Wejdź na stronę logowania i wpisz swój login

 • login otrzymałaś/eś w tytule przelewu zwrotnego kwoty 0,01 zł, którą BGŻ Otpima zwróci na Twój rachunek powiązany z przelewu weryfikacyjnego.

Uwaga!

Przed pierwszym logowaniem do nowego systemu warto wyczyścić pamięć przeglądarki (CTRL+SHIFT+DEL). Zapobiegnie to ewentualnym problemom z pierwszym logowaniem do serwisu BGŻ Optima.Logowanie BGŻ Optima

Krok 2: Wpisz otrzymane hasło i zaloguj się

W momencie, w którym wpiszesz Twój login, otrzymasz na sms Hasło startowe. Hasło zostanie wysłane na numer telefonu komórkowego, który został podany we wniosku o otwarcie konta BGŻ Optima.

Pamiętaj! Hasło startowe będzie wysłane, dopiero w momencie, kiedy po raz pierwszy wpiszesz swój login na stronie logowania do nowego serwisu Optimy. Hasło startowe jest ważne tylko 24 godzinny od momentu jest wysłania, jeśli w tym czasie nie zostanie ono wykorzystane skontaktuj się z Infolinią BGŻOptima.Hasło

Krok 3: System poprosi o ustanowienie Twojego nowego, indywidualnego hasła dostępu, którego będziesz odtąd używać do logowania do bankowości internetowej BGŻOptima.nowe hasło do BGŻ Optima

Pamiętaj! Logowanie po nadaniu indywidualnego hasła dostępu odbywa się za pomocą tzw. hasła maskowanego, Oznacza to, że nie wpisujesz w pole wszystkich znaków ze swojego hasła, ale tylko te, które na ekranie widać jako pola aktywne. Ustaw Hasło BGŻ Optima

Podczas każdego logowania system zażąda innego zestawu znaków z hasła, co ma zabezpieczać przed podejrzeniem lub przechwyceniem Twojego hasła.

 

Kiedy Optima nie uruchomi lokaty?

Są powody, dla których BGŻ Optima nie uruchomi konta/lokaty i konieczny może być kontakt z infolinią:

 • brak przelewu weryfikacyjnego
 • przelew weryfikacyjny z konta wspólnego - BGŻ Optima nie akceptuje takich przelewów przelew musi zostać wykonany z konta osobistego, konta wspólne nie są akceptowane
 • brak zgodności danych z wniosku z danymi z dowodu lub paszportu
 • brak lub nieakceptowalnej jakości skany dowodu lub paszportu - zdjęcia/skany muszą być wyraźne, należy przesłać obydwie strony dowodu

 

Lokata + konto Smart

Razem z lokatą bezkarną BGŻOptima uruchomione zostanie konto oszczędnościowe, które prowadzone jest za darmo. Co ważne, konto oszczędnościowe Optima nie ma limitu wypłat w miesiącu.

Lokatę bezkarną BGŻ Optima możesz połączyć z kontem Smart i ulokować jeszcze więcej środków korzystając z dobrego oprocentowania. Ale pamiętaj, żeby podczas składania wniosku o otwarcie konta w BGŻOptima wybrać Lokatę Bezkarną - jeżeli o tym zapomnisz to aż na 12 miesięcy stracisz możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania.

Na konto oszczędnościowe, o którym wspomnieliśmy powyżej, trafią również środki po wygaśnięciu lokaty (albo wcześniejszym zerwaniu) - wysokooprocentowane konto, jak na konto oszczędnościowe, prowadzone za darmo, bez limitu wypłat w miesiącu i bez konieczności posiadania ROR.

Na stronie BGŻOptima możesz z kalkulatora, dzięki któremu porównasz ofertę Lokaty Bezkarnej BGŻOptima z ofertami innych banków, przy czym porównywarka zawiera tylko oferty wybranych banków.

Uwaga! Lokata bezkarna nie jest dostępna w ramach Konta Wspólnego BGŻOptima i Konta BGŻOptima Junior.

 

Bezkarna czy bezkompromisowa?

Jeśli dysponujesz kwotą do 20.000 zł lub niższą uruchom lokatę bezkarną.

Dla kwot powyżej 50 tys. zł (w opcji bez lokowania środków na koncie oszczędnościowym) – odpal lokatę bezkompromisową. Zrób tak również, jeśli dysponujesz kwotą >= 100.000 zł

Dla kwot pośrednich > 20.000 ale < 50.000 zł skorzystaj z kalkulatora lokat i sprawdź jaka opcja będzie najbardziej opłacalna. Być może warto uruchomić lokatę bezkarną w połączeniu z kontem Smart?

Większą część środków lokujesz na koncie oszczędnościowym, dla którego to konta (przypominamy) nie ma limitu wypłat i wpłat w miesiącu.

W tym miejscu informujemy, że BGŻOptima wchodzi w skład BGŻ BNP Paribas i jest bankiem skoncentrowanym wyłącznie na oszczędzaniu i inwestowaniu, posiada w ofercie lokaty o różnych okresach lokowania środków, konta oszczędnościowe oraz fundusze inwestycyjne. Depozyty kwartalne Optimy plasują się w czołówce rankingów lokat.

 

Jak zamknąć konto BGŻ Optima?

Lokata bezkarna BGŻOptima jest ofertą dla nowych klientów. A co jeśli chciałbyś / chciałabyś ponownie skorzystać z promocji (oczywiście jako ten sam klient, a nie konto na babcie, ciocię, wujka ...)? Niestety, nie ma innego wyjścia, należy zamknąć konto, odczekać min. 12 miesięcy - po tym czasie można ponownie skorzystać z promocji Optimy.

BGŻOptima jest bankiem internetowym, nie musisz udawać się do oddziału BGŻ BNP Paribas, konto BGŻOptima zamkniesz online, zobacz jak to zrobić:

 • zaloguj się do systemu bankowego Optimy - wprowadź swój numer klienta i hasło
 • przejdź do zakładki: Osobiste > Poczta BGŻOptima > Nowa
 • zredaguj nową wiadomość o takiej lub podobnej treści "Niniejszym wypowiadam umowę konta i lokaty w BGŻOptima z zachowaniem okresu wypowiedzenia." i wyślij wiadomość.

Twoje wypowiedzenie zostanie wysłane pocztą wewnętrzną i od razu trafi do BGŻOptimy. Tego samego lub kolejnego dnia roboczego powinieneś(-aś) otrzymać potwierdzenie złożenia Twojej dyspozycji.

 

Jesteś byłym klientem BGŻ Optima

Jeśli nie jesteś już klientem Optimy, ale nie pamiętasz kiedy konto zostało zamkniętem i nie wiesz, czy możesz skorzystać z promocji?

 • zadzwoń na infolinię BGŻOptima, na której uzyskasz dodatkowe informacje,
 • dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

Przed kontaktem z infolinią BGŻOptima przygotuj nr PESEL, mogą być również potrzebne dane z Twojego dowodu osobistego.

Po weryfikacji i potwierdzeniu Twoich danych uzyskasz informację od kiedy konto w BGŻOptima jest nieaktywne i czy możesz już wziąć udział w promocji.

 

Oferta "Lokata BEZKARNA BGŻOptima" jest tymczasowo niedostępna na LokataKonto.pl lub została usunięta z oferty BGŻOptima. Posiadasz produkt / produkt z promocji "Lokata BEZKARNA BGŻOptima"? Jeśli tak, to do końca obowiązywania umowy lub jej rozwiązania, produkt będzie wciąż obsługiwany.

 

BGŻOptima Lokata BEZKARNA (skrót)

 • lokata bez konta
 • lokata tylko dla nowych klientów BGŻOptima
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 3,50%
 • kwota od: 1 000 PLN
 • kwota do: 20 000
 • limit lokat: 1
 • bezkarna - możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • lokata nieodnawialna
 • Lokata BEZKARNA i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

BGŻOptima Lokata BEZKARNA z nagrodą 50 zł

3,50%
oproc.
1 000 PLN
kwota min.
20 000 PLN
kwota maks.
3 mies.
okres
BGŻOptima

Lokata BEZKARNA BGŻOptima z premią 50 zł to lokata z wysokim oprocentowaniem i dodatkową premią, to wyjątkowa oferta na rynku lokat bankowych!

Zrywając lokatę bezkarną w dowolnym momencie jej trwania (ale przed wygaśnięciem) BGŻOptima wypłaci Ci odsetki za wszystkie dni => sprawdź warunki otrzymania nagrody.

Lokata bezkarną BGŻ Optima można otworzyć wyłącznie na etapie składnia wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima - pamiętaj o tym, wyraź swoją opinię o lokacie bezkarnej BGŻOptima.

Sprawdź inne lokaty BGŻ Optima:

 

Lokata z nagrodą, dla kogo?

Lokata bezkarna BGŻOptima dostępna jest dla nowych klientów banku BGŻ Optima, jeżeli zamkniesz konto w Optimie, to musisz poczekać min. 12 miesięcy aby skorzystać z promocyjnych warunków.

Nie pamiętasz pamiętasz kiedy zamknąłeś(-aś) konto? - w dalszej części przedstawiamy jak to sprawdzić.

Na koncu strony znajdziesz również kalkulator zysku z lokat, dzięki któremu jeszcze przed uruchomieniem lokaty bezkarnej Optima dowiesz się ile możesz na niej zarobić, kalkulator lokat policzy ile zarobisz na czysto, już po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych.

 

Lokata bezkarna + premia - warunki

Warunki konieczne do otrzymania premii:

 1. Zarejestruj się w promocji do dnia 06.08.2018 r.
 2. Złóż wniosek o Konto Indywidualne Rachunek SMART i załóż Lokatę Bezkarną do dnia 13.08.2018 r.
 3. Wpłać na Lokatę Bezkarną min. 1 000 zł maks. 20 000 zł do dnia 13.08.2018 r.
 4. Utrzymaj Lokatę Bezkarną w jej pierwotnej wysokości przez cały okres lokacyjny

 

Jak uruchomić?

BGŻOptima nie ma oddziałów stacjonarnych, lokatę można uruchomić jedynie przez internet. Wszystko zrobisz online, lokatę bezkarną uruchomisz bez wychodzenia z domu.

Przed złożeniem wniosku przygotuj:

 • Twój telefon komórkowy - na który otrzymasz SMS z BGŻOptima,
 • dokument tożsamości oraz jego skan lub zdjęcie,
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew

Uwaga na konto i dane!

 • konto, z którego wykonasz przelew inicjujący musi być Twoim kontem (musisz być właścicielem konta), nie może być kontem wspólnym,
 • nie korzystaj z tzw. szybkich przelewów,
 • przygotuj poprawne dane adresowe, które muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego.

 

Kroki procesu:

 • kliknij przycisk lub banner i przejdź na stronę BGŻ Optima, na której określ kwotę lokaty,
 • podaj swoje dane osobowe, koniecznie sprawdź czy są poprawne,
 • podaj konto bankowe, z którego wykonasz przelew do BGŻOptima,
 • przelej środki na rachunek BGŻOptima, w kwocie podanej we wniosku lub wyższej.

 

Ważne!

Kwota, którą przelewasz do Optimy nie może być niższa, niż podana we wniosku o lokatę. Możesz natomiast przelać wyższą kwotę - nadwyżka zostanie zdeponowana na koncie oszczędnościowym.

Jeśli w dowodzie masz wpisane "czas nieoznaczony", to we wniosku o lokatę BGŻOptima wpisz "31.12.2099".

Pamiętaj, że możesz otworzyć lokatę bezkarną jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania umowy ramowej dotyczącej konta indywidualnego BGŻOptima nie byłeś/-aś posiadaczem tego konta. Jeżeli nie spełnisz tego warunku, to zakładana lokata zostanie założona jako standardowa lokata 3-miesięczna.

Po zakończeniu lokaty bezkarnej środki trafią na konto oszczędnościowe BGŻOptima, o którym mowa poniżej.

A jeśli dysponujesz większą kwotą, niż maksymalna kwota dedykowana dla lokaty BEZKARNEJ, rozważ uruchomienie lokaty BEZKOMPROMISOWEJ.

 

Bezpieczeństwo

Środki, które ulokujesz w ramach lokaty bezkarnej BGŻ Optima gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) do kwoty 100.000 EUR, czyli ponad 400.000 zł

Na uwagę zasługuje również fakt, że lokata bezkarna jest lokatą o stałym oprocentowaniu, które nie zmienia się przez cały okres depozytu (nie zostanie obniżone)

Otwierając lokatę BEZKARNĄ BGŻOptima możesz dodatkowo zabezpieczyć swoich bliskich, w systemie BGŻOptima możesz złożyć dyspozycję na wypadek śmierci.

Uruchamiając lokatę bezkarną z nagrodą wszystkie formalności dopełniasz przez internet bez pośrednictwa kuriera, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo.

 

Lokata + konto Smart

Razem z lokatą bezkarną BGŻOptima uruchomione zostanie konto oszczędnościowe, które prowadzone jest za darmo. Co ważne, konto oszczędnościowe Optima nie ma limitu wypłat w miesiącu.

Lokatę bezkarną BGŻ Optima możesz połączyć z kontem Smart i ulokować jeszcze więcej środków korzystając z dobrego oprocentowania. Ale pamiętaj, żeby podczas składania wniosku o otwarcie konta w BGŻOptima wybrać Lokatę Bezkarną - jeżeli o tym zapomnisz to aż na 12 miesięcy stracisz możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania.

Na konto oszczędnościowe, o którym wspomnieliśmy powyżej, trafią również środki po wygaśnięciu lokaty (albo wcześniejszym zerwaniu) - wysokooprocentowane konto, jak na konto oszczędnościowe, prowadzone za darmo, bez limitu wypłat w miesiącu i bez konieczności posiadania ROR.

Na stronie BGŻOptima możesz z kalkulatora, dzięki któremu porównasz ofertę Lokaty Bezkarnej BGŻOptima z ofertami innych banków, przy czym porównywarka zawiera tylko oferty wybranych banków.

Uwaga! Lokata bezkarna nie jest dostępna w ramach Konta Wspólnego BGŻOptima i Konta BGŻOptima Junior.

 

Jesteś byłym klientem BGŻ Optima

Jeśli nie jesteś już klientem Optimy, ale nie pamiętasz kiedy konto zostało zamkniętem i nie wiesz, czy możesz skorzystać z promocji?

 • zadzwoń na infolinię BGŻOptima, na której uzyskasz dodatkowe informacje,
 • dane kontaktowe znajdziesz poniżej

Przed kontaktem z infolinią BGŻOptima przygotuj nr PESEL, mogą być również potrzebne dane z Twojego dowodu osobistego.

Po weryfikacji i potwierdzeniu Twoich danych uzyskasz informację od kiedy konto w BGŻOptima jest nieaktywne i czy możesz już wziąć udział w promocji.

 

Oferta "Lokata BEZKARNA z nagrodą 50 zł BGŻOptima" jest tymczasowo niedostępna na LokataKonto.pl lub została usunięta z oferty BGŻOptima. Posiadasz produkt / produkt z promocji "Lokata BEZKARNA z nagrodą 50 zł BGŻOptima"? Jeśli tak, to do końca obowiązywania umowy lub jej rozwiązania, produkt będzie wciąż obsługiwany.

 

BGŻOptima Lokata BEZKARNA z nagrodą 50 zł (skrót)

 • lokata bez konta
 • lokata tylko dla nowych klientów BGŻOptima
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 3,50%
 • kwota od: 1 000 PLN
 • kwota do: 20 000
 • limit lokat: 1
 • bezkarna - możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • lokata nieodnawialna
 • Lokata BEZKARNA z nagrodą 50 zł i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

BGŻOptima Lokata Bezkompromisowa

2,70%
oproc.
50 000 PLN
kwota min.
100 000 PLN
kwota maks.
6 mies.
okres
BGŻOptima

Lokata BEZKOMPROMISOWA BGŻ Optima to lokata, którą możesz bezpiecznie zerwać bez utraty odsetek, to też bezpieczny sposób na ulokowanie od 50.000 do 100.000 zł. Zrywając lokatę bezkompromisową BGŻOptima w dowolnym momencie jej trwania (ale przed wygaśnięciem) Optima wypłaci Ci odsetki za wszystkie dni, w których lokata była aktywna! Lokata bezkompromisowa to wyjątkowa oferta na rynku lokat!

Lokata dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów banku BGŻ Optima - jeżeli zamkniesz konto musisz poczekać min. 12 miesięcy aby skorzystać z promocyjnych warunków, a jeśli chcesz wiedzieć ile zarobisz na lokacie BGŻ Optima - pod koniec wpisu znajdziesz kalkulator, z pomocą którego policzysz zyski z lokaty. Możesz również wyrazić swoją opinię lub poznać opinie innych klientów BGŻOptima.

 

Bezpieczeństwo!

O pierwszej ważnej kwestii już napisaliśmy, Twoje pieniądze są bezpieczne - nawet jeśli zerwiesz lokatę otrzymasz wypracowane odsetki. Lokata bezkompromisowa jest więc rodzajem lokaty bezkarnej. A co z kapitałem?

Wszystkie środki, które zdeponujesz na lokacie bezkompromisowej, są gwarantowane przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny)

Przypominamy, że gwarancje BFG obejmują kwoty do 100 000 EUR czyli około 400 000 - 420 000 zł (zależnie od notowań EUR).

Na uwagę zasługuje również fakt, że lokata bezkompromisowa jest lokatą o stałym oprocentowaniu, które nie zmienia się przez cały okres depozytu (nie może zostać obniżone).

Otwierając lokatę BEZKOMPROMISOWĄ BGŻOptima możesz dodatkowo zabezpieczyć swoich bliskich, w systemie BGŻOptima istnieje możliwość złożenia dyspozycji na wypadek śmierci.

 

Bezkompromisowa - dla kogo?

Możesz uruchomić lokatę bezkompromisową BGŻOptima jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania umowy ramowej dotyczącej konta indywidualnego BGŻOptima nie byłeś/-aś posiadaczem tego konta. Jeżeli nie spełnisz tego warunku, to zakładana lokata zostanie założona jako standardowa lokata 3-miesięczna.

Na lokacie bezkompromisowej ulokujesz od nawet do 100.000 zł. A jeśli dysponujesz mniejszą kwotą, rozważ uruchomienie lokaty BEZKARNEJ - w ten sposób zarobisz więcej:

 • możesz otworzyć lokatę BEZKOMPROMISOWĄ albo lokatę BEZKARNĄ - tylko jedną z nich i tylko jedną, wybraną lokatę
 • skorzystaj z kalulatora, który znajdziesz poniżej i wybierz korzystniejszą ofertę

Bank BGŻOptima, który wchodzi w skład BGŻ BNP Paribas, jest bankiem skoncentrowanym wyłącznie na oszczędzaniu i inwestowaniu. Oferta BGŻ Optima obejmuje konta oszczędnościowe, lokaty o różnych okresach lokowania środków oraz fundusze inwestycyjne, a depozyty kwartalne BGŻOptimy plasują się w czołówce rankingów lokat.

 

Lokata + konto Smart

Razem z lokatą bezkompromisową BGŻOptima uruchomione zostanie konto oszczędnościowe Smart, które prowadzone jest za darmo. Co ważne, konto oszczędnościowe Optima nie ma limitu wypłat w miesiącu, jest to więc jakby "dobrze oprocentowany ROR", wada - przelewy z konta możesz wykonywać tylko na jeden, zdefiniowany nr konta.

Lokata BEZKOMPROMISOWA z Optimy jest bliźniaczą ofertą do lokaty BEZKARNEJ i drugi flagowy produkt BGŻ Optima - jeżeli kwota kwota, jaką zamierzasz ulokować w Optimie nie przekracza 20.000 zł rozważ uruchomienie lokaty BEZKARNEJ.

Łącząc lokatę bezkompromisową z kontem oszczędnościowym i ulokować jeszcze więcej środków korzystając z dobrego oprocentowania.

Pamiętaj, aby podczas składania wniosku o otwarcie konta w BGŻOptima wybrać Lokatę Bezkompromisową - jeżeli o tym zapomnisz to aż na 12 miesięcy stracisz możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania.

Na konto oszczędnościowe, o którym wspomnieliśmy powyżej, trafią również środki po wygaśnięciu lokaty (albo wcześniejszym zerwaniu) - wysokooprocentowane konto, jak na konto oszczędnościowe, prowadzone za darmo, bez limitu wypłat w miesiącu i bez konieczności posiadania ROR.

 

Jak uruchomić?

Do wniosku o lokatę bezkompromisową BGŻOptima przygotuj:

 • Twój telefon komórkowy - na który otrzymasz SMS z BGŻOptima,
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew.

Podaj konto bankowe, którego jesteś właścicielem (nie może to być rachunek wspólny). Pamiętaj też, aby nie korzystać z tzw. szybkich przelewów.

Dodatkowo potrzebne będą:

 • nr PESEL i dokument tożsamości
 • dane adresowe, przy czym dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego
 • skan lub zdjęcie dowodu osobistego

Kroki:

 1. kliknij banner lub przycisk i przejdź na stronę promocji,
 2. okreś kwotę lokaty,
 3. wypełnij formularz z danymi i zaznacz wymagane zgody,
 4. przelej kwotę z konta w innym banku na podany rachunek BGŻ Optima.

Pamiętaj aby kwota przelewu była nie niższa, niż określiłeś(-aś) to we wniosku. Jeżeli przelejesz wyższą kwotę, to nadwyżka trafi na konto oszczędnościowe, które również jest oprocentowane.

Po zakończeniu lokaty bezkompromisowe środki trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻ Optima.

 

Kiedy BGŻ Optima nie uruchomi lokaty?

Są powody, dla których BGŻ Optima nie uruchomi konta/lokaty i konieczny może być kontakt z infolinią:

 • brak przelewu weryfikacyjnego
 • przelew weryfikacyjny z konta wspólnego - BGŻ Optima nie akceptuje takich przelewów przelew musi zostać wykonany z konta osobistego, konta wspólne nie są akceptowane
 • brak zgodności danych z wniosku z danymi z dowodu lub paszportu
 • brak lub nieakceptowalnej jakości skany dowodu lub paszportu - zdjęcia/skany muszą być wyraźne, należy przesłać obydwie strony dowodu

 

Bezkompromisowa czy bezkarna?

Jeśli dysponujesz kwotą do 20.000 zł lub niższą:

zdecydowanie uruchom lokatę bezkarną

Dla kwot powyżej 50 tys. zł (w opcji bez lokowania środków na koncie oszczędnościowym) – odpal lokatę bezkompromisową. Zrób tak również, jeśli dysponujesz kwotą >= 100.000 zł

odpal lokatę bezkompromisową

Dla kwot pośrednich > 20.000 ale < 50.000 zł skorzystaj z kalkulatora lokat i policz jaka opcja będzie najbardziej opłacalna. Być może w takim przypadku warto otworzyć lokatę bezkarną w połączeniu z kontem Optima Smart?

Większą część środków lokujesz na koncie oszczędnościowym, dla którego to konta (przypominamy) nie ma limitu wypłat i wpłat w miesiącu

 

Jak zamknąć BGŻ Optima?

Lokata bezkompromisowa BGŻOptima, podobnie jak i lokata bezkarna, jest ofertą dla nowych klientów. Co jeśli jesteś wciąż klientem BGŻ Optimy i chcesz skorzystać z promocji? Niestety nie ma innego wyjścia jak zamknąć konto, odczekać min. 12 miesięcy, aby móc ponownie skorzystać z promocji. Na szczęście konto BGŻ Optima zamkniesz bez wychodzenia z domu (nie musisz wysyłać wypowiedzenia pocztą czy pojawiać się w placówce banku), zobacz jak to zrobić.

Jak zamknąć konto w BGŻOptima?

 • zaloguj się do systemu bankowego Optimy - wprowadź swój numer klienta i hasło
 • przejdź do zakładki: Osobiste > Poczta BGŻOptima > Nowa
 • zredaguj nową wiadomość o takiej lub podobnej treści "Niniejszym wypowiadam umowę konta i lokaty w BGŻOptima z zachowaniem okresu wypowiedzenia." i wyślij wiadomość

Twoje wypowiedzenie zostanie wysłane pocztą wewnętrzną i od razu trafi do Optimy. Tego samego lub kolejnego dnia roboczego powinieneś(-aś) otrzymać potwierdzenie Twojej dyspozycji.

 

Jesteś byłym klientem BGŻ Optima

Jeśli nie jesteś już klientem Optimy, ale nie pamiętasz kiedy konto zostało zamkniętem i nie wiesz, czy możesz skorzystać z promocji?

 • zadzwoń na infolinię BGŻOptima, na której uzyskasz dodatkowe informacje
 • dane kontaktowe znajdziesz poniżej

Przed kontaktem z infolinią BGŻOptima przygotuj nr PESEL, mogą być również potrzebne dane z Twojego dowodu osobistego.

Po weryfikacji i potwierdzeniu Twoich danych uzyskasz informację od kiedy konto w BGŻOptima jest nieaktywne i czy możesz już wziąć udział w promocji.

 

Oferta "Lokata Bezkompromisowa BGŻOptima" jest tymczasowo niedostępna na LokataKonto.pl lub została usunięta z oferty BGŻOptima. Posiadasz produkt / produkt z promocji "Lokata Bezkompromisowa BGŻOptima"? Jeśli tak, to do końca obowiązywania umowy lub jej rozwiązania, produkt będzie wciąż obsługiwany.

 

BGŻOptima Lokata Bezkompromisowa (skrót)

 • lokata bez konta
 • lokata tylko dla nowych klientów BGŻOptima
 • okres 6 mies.
 • oprocentowanie 2,70%
 • kwota od: 50 000 PLN
 • kwota do: 100 000
 • limit lokat: 1
 • bezkarna - możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • lokata nieodnawialna
 • Lokata Bezkompromisowa i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

BGŻOptima Lokata KOLEKCJONERSKA

2,50%
oproc.
1 000 PLN
kwota min.
300 000 PLN
kwota maks.
3 mies.
okres
BGŻOptima

Lokata Kolekcjonerska BGŻOptima to oferta dla osób poszukujących wysokiego oprocentowania z możliwością ulokowania większych środków

 • stałe oprocentowanie aż dla nowych środków do 300 000 zł

Oferta limitowana, propozycja jest ograniczona czasowo, lokata dostępna jest tylko do 3 stycznia 2018 r.

 

Co to są nowe środki?

Nowe Środki to nadwyżka salda na wszystkich Twoich rachunkach depozytowych posiadanych w ramach konta BGZOptima powyżej jego stanu z dnia 20 grudnia 2017 r. pomniejszana o saldo posiadanych w momencie składania dyspozycji Lokaty Kolekcjonerskiej

 

Lokata Kolekcjonerska BGŻOptima - jak otworzyć

 • jeśli jesteś już klientem BGŻOptima to zaloguj się do systemu bankowości internetowej i załóż Lokatę Kolekcjonerską.
 • jeżeli nie jesteś klientem BGŻOptima, to przede wszystkim zapoznaj się z ofertą lokata bezkarna - promocje dla nowych klientów, wniosek o daną lokatę musisz złożyć przed ewentualnym wnioskowaniem o lokatę Kolekcjonerską.

 

Nowy klient

 • aby otworzyć lokatę Kolekcjonerską, złóż wniosek o Konto Indywidualne Rachunek Smart BGŻOptima.
 • nie podpisujesz żadnych papierowych dokumentów!

Przed złożeniem wniosku przygotuj:

 • Twój telefon komórkowy, na który otrzymasz SMS
 • skan dokumentu tożsamości
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew
 • nr PESEL
 • dane adresowe (dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego)
 • dyspozycję otwarcia Lokaty Deklasującej możesz złożyć po aktywacji Konta Smart.

 

I jeszcze raz przypominamy, jeśli jesteś nowym klientem banku, to zanim złożysz wniosek o lokatę deklasującą, zapoznaj się z ofertą lokata bezkarna

 

Oferta "Lokata KOLEKCJONERSKA BGŻOptima" jest tymczasowo niedostępna na LokataKonto.pl lub została usunięta z oferty BGŻOptima. Posiadasz produkt / produkt z promocji "Lokata KOLEKCJONERSKA BGŻOptima"? Jeśli tak, to do końca obowiązywania umowy lub jej rozwiązania, produkt będzie wciąż obsługiwany.

 

BGŻOptima Lokata KOLEKCJONERSKA (skrót)

 • lokata tylko na nowe środki
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 2,50%
 • kwota od: 1 000 PLN
 • kwota do: 300 000
 • limit lokat: 3
 • lokata nieodnawialna
 • Lokata KOLEKCJONERSKA i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

BGŻOptima Lokata DEKLASUJĄCA

2,30%
oproc.
1 000 PLN
kwota min.
300 000 PLN
kwota maks.
6 mies.
okres
BGŻOptima

Lokata Deklasująca BGŻOptima powraca, znajdziesz ją w rankingu lokat - 2,3% w skali roku na lokacie 6-miesięćznej możesz ulokować nawet do 300 tys. zł!

 • stałe oprocentowanie aż 2,3% w skali roku dla nowych środków do 300 000 zł
 • możesz założyć maksymalnie 3 Lokaty Deklasujące, każda w kwocie nie wyższej niż 100 000 zł

Promocja dotycząca Lokaty Deklasującej, trwa do momentu, kiedy zostanie złożona dyspozycja otwarcia ostatniej z puli 5000 szt. oferowanych przez BGŻOptima Lokat Deklasujących dla danej edycji lub do 09 kwietnia 2018 r.

 

Co to są nowe środki?

Na koniec dnia 26 marca 2018 r. bank BGŻOptima odczytuje saldo na Twoich wszystkich rachunkach posiadanych w ramach Konta BGŻOptima. Wszystkie środki, które będą stanowiły nadwyżkę od tego salda, są nowymi środkami i mogą być objęte promocyjnym oprocentowaniem w ramach zakładanych Lokat Deklasujących.

 

Z tabeli oprocentowania BGŻOptima

Lokata deklasująca II zakładana jest na podstawie Dyspozycji otwarcia Rachunku Lokaty Terminowej składanej w ramach Konta Indywidualnego lub Konta Wspólnego lub Konta Junior po pełnej aktywacji Konta BGŻOptima, przy czym:

 • Klient może złożyć ww. dyspozycję w okresie promocji, tj. od dnia 27 marca 2018 r. tj. do momentu, w którym została złożona dyspozycja otwarcia ostatniej z puli 5000 szt. oferowanych przez Bank Lokat deklasujących II, nie później jednak niż do dnia 9 kwietnia 2018 r.,
 • Klient może założyć maksymalnie 3 Lokaty deklasujące II w kwocie od 1000 zł do 100 000 zł, niezależnie od wybranego okresu zadeklarowania. Lokata deklasująca II jest lokatą nieodnawialną.

 

Lokata Deklasująca 6-miesięczna BGŻOptima:

 • BGŻOptima Lokata Deklasująca 6M jest 6-miesięczną lokatą terminową, nieodnawialną, otwieraną w złotych polskich.
 • Istnieje również odmiana lokaty Deklasującej BGŻ Optima na okres 3 miesięcy

Jeden klient może założyć maksymalnie 3 Lokaty Deklasujące 3 lub 6 miesięczne:

 • kwota ulokowana na pojedynczej Lokacie Deklasującej nie może być wyższa niż 100 000 zł

Od naliczonych odsetek zostanie pobrany zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w przypadku zerwania lokaty przed terminem zapadalności oprocentowanie nie zostanie naliczone.

 

Jak otworzyć?

Lokata Deklasująca BGŻOptima - jak otworzyć:

 • jeśli jesteś już klientem BGŻOptima to zaloguj się do systemu bankowości internetowej i załóż Lokatę Deklasującą.
 • jeżeli nie jesteś klientem BGŻOptima to:
  • Aby otworzyć lokatę Deklasującą, złóż wniosek o Konto Indywidualne Rachunek Smart BGŻOptima. Nie podpisujesz żadnych papierowych dokumentów!

   Aby przyspieszyć ten proces do maksimum, przygotuj:

  • Twój telefon komórkowy, na który otrzymasz SMS
  • Skan dokumentu tożsamości
  • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew
  • nr PESEL
  • dane adresowe (dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego)
  • dyspozycję otwarcia Lokaty Deklasującej możesz złożyć po aktywacji Konta Smart.

 

A jeśli jesteś nowym klientem banku, to zanim złożysz wniosek o lokatę deklasującą, zapoznaj się z ofertą lokata bezkarna

 

Oferta "Lokata DEKLASUJĄCA BGŻOptima" jest tymczasowo niedostępna na LokataKonto.pl lub została usunięta z oferty BGŻOptima. Posiadasz produkt / produkt z promocji "Lokata DEKLASUJĄCA BGŻOptima"? Jeśli tak, to do końca obowiązywania umowy lub jej rozwiązania, produkt będzie wciąż obsługiwany.

 

BGŻOptima Lokata DEKLASUJĄCA (skrót)

 • lokata bez konta
 • lokata tylko na nowe środki
 • okres 6 mies.
 • oprocentowanie 2,30%
 • kwota od: 1 000 PLN
 • kwota do: 300 000
 • limit lokat: 3
 • lokata nieodnawialna
 • Lokata DEKLASUJĄCA i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.
BGŻOptima Lokata DEKLASUJĄCA - inne warianty:
 • oprocentowanie 2,20% dla lokaty 3 mies., kwoty 1 000 - 300 000 PLN
 • oprocentowanie 2,30% dla lokaty 6 mies., kwoty 1 000 - 300 000 PLN - z naszego zestawienia

 

 

BGŻOptima Lokata ELASTYCZNA

1,30%
oproc.
1 000 PLN
kwota min.
dowolna
kwota maks.
24 mies.
okres
BGŻOptima

Lokata Elastyczna BGŻOptima, to lokata z którą zyskujesz niezależnie od decyzji jaką podejmiesz, także w przypadku zerwania lokaty.

Brak górnego limitu lokaty, oprocentowanie stałe lokaty.

Możliwość uzyskania części oprocentowania w przypadku zerwania lokaty.

 

Lokata elastyczna - warianty

BGŻOptima oferuje dwie możliwości ulokowania środków w ramach lokaty elastycznej, na 6 lub 24 miesiące:

 • jeśli założysz i utrzymasz lokatę przez 24 miesiące zyskasz 1,3% w skali roku - to lokata z naszego zestawienia,
 • jeśli zdecydujesz się na zerwanie lokaty przed terminem - zyskujesz gwarantowane 1,0% w skali roku.

Jeśli zdecydujesz się na krótszy wariant lokaty elastycznej (6 miesięcy) to:

 • otrzymasz 1,2% dla lokaty 6-miesięcznej i
 • 1,1% jeśli zdecydujesz się na zerwanie lokaty przed terminem.

 

Lokata elastyczna

Lokata elastyczna zakładana jest w ramach Konta Indywidualnego, Konta Wspólnego i Konta Junior wyłącznie po pełnej aktywacji Konta BGŻOptima

Minimalna kwota początkowa jednej lokaty to 1000 zł.

W zależności od Twojego wyboru lokata elastyczna będzie lokatą odnawialną lub nieodnawialną.

Sam decydujesz też, czy przy automatycznym odnowieniu BGŻOptima skapitalizuje naliczone odsetki, czy też będzie je przekazywać na Twoje konto oszczędnościowe w BGŻOptima.

 

Wniosek o lokatę BGŻ Optima

Składając wniosek o lokatę elastyczną przygotuj

 • Twój telefon komórkowy
 • skan dowodu osobistego
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew
 • dane adresowe (dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego)

 

BGŻOptima Lokata ELASTYCZNA (skrót)

 • okres 24 mies.
 • oprocentowanie 1,30%
 • kwota od: 1 000 PLN
 • kwota do: bez ograniczeń
 • lokata odnawialna
 • Lokata ELASTYCZNA i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.
BGŻOptima Lokata ELASTYCZNA - inne warianty:
 • oprocentowanie 1,20% dla lokaty 6 mies., kwoty 1 000 PLN - bez ograniczeń
 • oprocentowanie 1,30% dla lokaty 24 mies., kwoty 1 000 PLN - bez ograniczeń - z naszego zestawienia

 

 

BGŻOptima Lokata KLASYCZNA

1,10%
oproc.
1 000 PLN
kwota min.
dowolna
kwota maks.
12 mies.
okres
BGŻOptima

Lokata Klasyczna BGŻOptima, to korzystne oprocentowanie i bezpieczeństwo inwestycji, lokata klasyczna jest specjalnością tych, którzy cenią wysoki standard zysku dla całości kapitału, nie tylko dla nowych środków.

Możesz wybrać lokatę odnawialną lub nieodnawialną i sam decydujesz też, czy przy automatycznym odnowieniu bank skapitalizuj naliczone odsetki, czy też przekaże na Twoje konto oszczędnościowe w BGŻOptima, lokata klasyczna prowadzona jest jedynie w złotych polskich, lokata klasyczna zakładana jest w ramach Konta Indywidualnego, Konta Wspólnego i Konta Junior wyłącznie po pełnej aktywacji Konta BGŻOptima.

Lokata Klasyczna BGŻ Optima dostępna na 3 lub 12 miesięcy:

 • bez nowych środków i
 • bez górnego limitu lokaty.

Można założyć dowolną liczbę lokat Klasycznych BGŻ Optima. Po ich zakończeniu naliczone odsetki pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych zostaną przekazane na konto oszczędnościowe w BGŻOptima lub lokata odnowi się automatycznie.

 

Lokata Klasyczna - wniosek

Aby otworzyć lokatę Klasyczną BGŻ Optima, złóż wniosek o Konto Indywidualne, którego wypełnienie zajmie Ci tylko kilka minut (nie podpisujesz żadnych papierowych dokumentów).

Konto otworzysz w pełni online, aby przyspieszyć proces aktywacji przygotuj:

 • Twój telefon komórkowy,
 • skan lub zdjęcie dowodu osobistego,
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew,
 • dane adresowe (dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego),
 • jeżeli jesteś nowym klientem, to przed złożeniem zapoznaj się z ofertą promocyjnych lokat Optimy (patrz poniżej).

 

Lokata Klasyczna - odnowienie

Jako klient BGŻ Optima możesz założyć dowolną liczbę lokat klasycznych, po ich zakończeniu naliczone odsetki pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych zostaną przekazane na konto oszczędnościowe w BGŻOptima lub lokata odnowi się automatycznie.

BGŻ Optima proponujemy dwie formy Lokaty Klasycznej – odnawialną automatycznie lub nieodnawialną, jako klient wybierasz najbardziej dogodną dla siebie formę.

 

BGŻOptima Lokata KLASYCZNA (skrót)

 • okres 12 mies.
 • oprocentowanie 1,10%
 • kwota od: 1 000 PLN
 • kwota do: bez ograniczeń
 • lokata odnawialna
 • Lokata KLASYCZNA i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.
BGŻOptima Lokata KLASYCZNA - inne warianty:
 • oprocentowanie 1,00% dla lokaty 3 mies., kwoty 1 000 PLN - bez ograniczeń
 • oprocentowanie 1,10% dla lokaty 12 mies., kwoty 1 000 PLN - bez ograniczeń - z naszego zestawienia

 

 

Lokaty / konta BGŻOptima - skrót

✅ BGŻOptima Lokata ELASTYCZNA: oprocentowanie 1,30% na 24 mies. od 1 000 PLN - bez ograniczeń

✅ BGŻOptima Lokata KLASYCZNA: oprocentowanie 1,10% na 12 mies. od 1 000 PLN - bez ograniczeń


Lokaty obsługiwane lecz niedostępne w ofercie BGŻOptima lub usunięte: Lokata BEZKARNA, Lokata BEZKARNA z nagrodą 50 zł, Lokata Bezkompromisowa, Lokata DEKLASUJĄCA, Konto INDYWIDUALNE, Konto JUNIOR, Lokata KOLEKCJONERSKA, Optima SAVER, Konto Oszczędnościowe, Konto WSPÓLNE.

 

Uwaga! Oprocentowanie może ulec zmianie, dlatego przed skorzystaniem z wybranej oferty depozytowej warto zajrzeć do tabeli oprocentowania BGŻOptima. Dlaczego powinniśmy to zrobić?

Tabela oprocentowania BGŻOptima zawiera aktualne i obowiązujące oprocentowanie lokat (oraz rachunków oszczędnościowych, rachunków osobistych i innych produktów BGŻOptima). Uruchomienie lub odnownienie lokaty będzie miało miejsce na warunkach określonych w aktualnej tabeli oprocentowania BGŻOptima, tabela ta dostępna jest na stronie www banku.

 

Co jeszcze w BGŻOptima

Promocje i oferty BGŻOptima:

 • oferty BGŻOptima - wszystkie oferty BGŻOptima, jakie możesz znaleźć na LokataKonto.pl (3 ofert)

 

Opinie i komentarze

Bądź świadomy(-a), przeczytaj opinie i wyraź (anonimowo) swoje zdanie. Pamiętaj, że opinie, w tym Twoja, to cenne źrodło wiedzy dla innych Czytelników.

dodaj nowy

Byłem już klientem BGŻ Optima ale chętnie skorzystałbym ponownie z oferty lokaty bezkompromisowej. Jak sprawdzić od kiedy przestałem być klientem? Limit jest minimum 1 rok? [2019-02-26]


Proszę zadzwonić na infolinię BGŻ Optima, tak powinno być najłatwiej. Na 100% udzielą tej informacji, sprawdzone i potwierdzone też przez innych. Przed kontaktem warto przygotować dowód osobisty - do weryfikacji tożsamości. [2019-02-27]


Bardzo dziękuję za pomoc. Rzeczywiście nie było żadnego problemu, na infolinii Optimy uzyskałem wszystkie informacje. Jeszcze 1,5 miesiąca i będę nowym klientem :) A ponieważ bezkmpromisowa niedawno wróciła do oferty Optimy to liczę, że do tego czasu będzie dostępna. I jeszcze raz dziękuję. [2019-02-27]


Nie ma sprawy i zapraszamy za 1,5 miesiąca na LokataKonto.pl do skorzystania z oferty BGŻ Optima :) [2019-02-27]

W porównaniu do tego co było wcześniej w Optimie to teraz zrobiło się po prostu przeciętnie. Bezkarna jest ok ale niska kwota, bezkompromisową zlikwidowali. Inne lokaty są przeciętne w stosunku do tego co jest na rynku i co było wcześniej. O koncie smart nawet nie warto wspominać bo 0,7% to przecież śmiech na sali. Liczę się, że jak odpłynie im sporo kasy to w końcu ogarną i wrzucą coś lepszego! [2019-02-08]


Panie Janie, mamy dobrą wiadomość, lokata bezkompromisowa jest ponownie dostępna w ofercie BGŻ Optima :) [2019-02-11]

Wkrótce kończy mi się lokata bezkarna i mam pytanie do prowadzących tą stronę co dalej? [2018-11-13]


Trochę mało informacji. Nie wiemy z jakich lokat czy kont oszczędnościowych pani/pan w już korzystał, jaka jest kwota do ulokowania (choć jeśli to lokata bezkarna, to podejrzewam, że do 20.000 zł) i na jak długi okres chce pani/pan zdeponować pieniądze.
Proszę może odwiedzić stronę lokaty i konta
- promocje
. [2018-11-14]


Teraz to tylko Getin albo Idea albo Getin i Idea [2018-12-16]


Ja bym tam nie przekreślał Optimy. Fakt, że daje trochę mniej niż klony, ale jeśli chcesz trzymać kasę w więcej niż jednym banku, to BGŻ Optima jest jak znalazł! Korzystałem już i wszystko ok, mały minus, że obniżyli oprocentowanie na koncie oszczędnościowym ale lokata jest spox. Teraz odliczam kolejne 12 miesięcy, żeby założyć ponownie bezkarną. I tylko mam nadzieję, że do tego czasu będzie dostępna, bo bezkompromisową niestety zwinęli! Albo może bezkompromisowa wróci? [2018-12-16]

Dzień dobry. Wypełniając wniosek o lokatę z Optimy znacząco pomyliłem się w kwocie lokaty (jedna cyfra za mało). Zauważyłem to, niestety już po fakcie wysłania wniosku do banku, ale przelewu nie zrobiłem. Próbowałem dzwonić na infolinię BGŻ Optima, ale zdaje się, że dzisiaj nie pracują. Składać nowy wniosek czy kontaktować się z infolinią gdyż już będą pracować? Czy ktoś z was przerabiał coś takiego i wie co należy zrobić w tej sytuacji? [2018-11-03]


Przerabiałem coś takiego i nic nie rób. Poczekaj aż odrzucą twój wniosek, poczekaj jeszcze z dzień i złóż jeszcze raz. [2018-11-03]


JG a czy na infolinii nie mogą zmienić mojego wniosku? Ty próbowałeś tam dzwonić? Ile czasu zajmuje takie odrzucenie? [2018-11-03]


Ja przerabiałem to mnie więcej trzy lata temu i wtedy infolinia optimowa pełniła w tej kwestii tylko rolę informacyjną, nic nie mogli zmieniać w złożonym wniosku. Może coś się zmieniło od tego czasu - zrobisz co uważasz za stosowne. Na pewno nic się nie stanie jak zadzwonisz, może będzie szybciej. Co do odrzucenia to nie pamiętam, chyba siedem dni, ale ręki sobie uciąć nie dam. Na pewno przychodzi email z informacją z Optimy, więc wystarczy tylko okresowo sprawdzać pocztę. [2018-11-05]

Szkoda, że już jej nie ma [2018-10-24]

Jak rozumieć to "o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku"? To może być zapis w umowie, że się nie płaci podatków? [2018-10-03]


Należy to rozumieć tak, że podatku nie płaci klient banku (jako posiadacz lokaty) ale bank. Opisywaliśmy już takie lokaty, odsyłamy do wpisu na bankomaniacy.pl z opisem Citigold: http://bankomaniacy.pl/2000-zl-premii-z-citigold-i-lokata-25/ oraz na lokatakonto.pl na http://lokatakonto.pl/citi-konto-lepiejnizlokata [2018-10-03]

Dzień dobry . Dobre zestawienie i chętnie skorzystam z lokaty BGŻ Optima . Nie byłem nigdy ich klijentem ale nie wiem czy będąc klijentem BGŻ (orginalnego polskiego BGŻ jeszcze bez żabojadów) to można założyć lokatę w BGŻ Optima ? [2018-09-08]


Posiadanie umowy ramowej i bycie klientem BGŻ BNP Paribas (lub BGŻ, tj. przed połączeniem banków) nie wyklucza z uczestnictwa w promocji lokaty bezkarnej lub lokaty bezkompromisowej BGŻ Optima - to ten sam bank, ale dwie różne umowy ramowe.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Optimy i złożenia wniosku. [2018-09-08]

Złożyłem wniosek o lokatę optima bezkarna, ciekaw jestem czy przyjmą. Opiszę wszystko jak sprawa będzie załatwiona. [2018-09-02]


Na pewno się uda, powodzenia. [2018-09-02]

Polecamy lokatę z premią [2018-07-20]


Bardzo dobra promocja :) [2018-07-20]

Zwróćcie uwagę na to, co otrzymuje od nas Optima, tj. jak niewiele danych w porównaniu do innych banków. We wniosku są tylko dane konieczne do założenia lokaty i nic więcej.
W Optimie nie można wykonywać przelewów na różne konta, więc Optima nie wie komu i za co płacisz albo od kogo dostajesz pieniądze i za co.
W Optimie nie ma kart debetowych ani kredytowych, więc Optima nie wie ile i na co wydajesz, czy na zakupy chodzisz do ekskluzywnych sklepów czy do marketu na B czy L.
Optima nie udziela kredytów, więc nie wie czy i jak je spłacasz - pomijając, że pewnie może "zapukać do BIK", choć nie wiem, czy bez zgody może to zrobić?
Według mnie Optima dostaje o Tobie naprawdę niedużo informacji, co uważam za duuuży plus tego banku + przyzwoite oprocentowanie, czego chcieć więcej? [2018-06-17]


Dobrze gadasz ☺ tylko szkoda ze nowym klijentem mozna byc raz na ruski rok [2018-06-28]

Promocja wygląda wporzo, ale trochę mnie niepokoi to zdjęcie dowodu. Jest się czego bać? [2018-05-28]


A jak dajesz dowód do zeskanowania w innym banku czy telekomie to się boisz? Albo jak dajesz dane z dowodu w wypożyczalni nart, czy innych kajaków to się boisz? To przecież to samo. Ja bym nie dramatyzowała. [2018-06-13]


A jak dajesz dowód do zeskanowania w innym banku czy telekomie to się boisz? Albo jak dajesz dane z dowodu w wypożyczalni nart, czy innych kajaków to się boisz? To przecież to samo. Ja bym nie dramatyzowała. [2018-06-13]


Też uważam, że nie należy dramatyzować. Wszędzie można trafić na nieuczciwego pracownika banku, który może sprzedać dane klientów, wg mnie Optima nie jest w tym ani lepsza ani gorsza.

Zwróćcie uwagę na coś innego, Optima otrzymuje jednak relatywnie mało danych, tj. tylko te niezbędne do założenia lokaty. W Optimie nie można wykonywać przelewów na różne konta, więc Optima nie wie komu i za co płacisz, albo od kogo dostajesz kasę. W Optimie nie ma kart debetowych ani kredytowych, więc Optima nie wie ile i na co wydajesz, czy na zakupy chodzisz do ekskluzywnych sklepów czy do marketu B.

Według mnie Optima dostaje o Tobie naprawdę niedużo informacji, co uważam za duuuży plus tego banku! [2018-06-17]


Przecież wysyłając dane do Optimy pomijasz najsłabsze ogniwo czyli kuriera. Ja w ogóle zakładając konto, czy robiąc cokolwiek mam jakąś wewnętrzną niechęć przed okazywaniem dokumentów kurierowi, nie mówiąc już o przekazywaniem im ksero! I pod tym względem BGŻ Optima mi się właśnie podoba, żadnych kuierów! [2018-07-27]

Czy da się założyć bezkompromisową BGŻ Optimę indywidualną wysyłając pieniążki z konta wspólnego PKO BP? Nie mam innego konta i nie chcę mieć a chciałbym mieć dwie lokaty bezkompromisowe to znaczy dla mnie i dla żony. A w przelewie z PKO są na pewno dane i moje i żony. Czy da się? Dziękuję. [2018-05-12]


Jeśli to możliwe, to proszę poczekać z decyzją i wnioskiem o lokaty do poniedziałku lub wtorku. Spróbujemy uzyskać informacje na ten temat na infolinii Optimy (infolinia BGŻOptima nie pracuje w weekendy) i podzielić się nimi z Państwem. [2018-05-13]


Nie da się. [2018-05-14]


Niestety ze swojej strony mogę tylko potwierdzić to, co już napisał Kamil. Nie ma możliwości utworzenia konta indywidualnego wykonując przelew z konta wspólnego, gdyż dane zawarte w przelewie muszą być w pełni zgodne z danymi z wniosku o konto lub lokatę Optimy. Co więcej, BGŻOptima nie oferuje już kont wspólnych, a jedynie indywidualne. [2018-05-14]

Dzień dobry.
Zawsze nosiliśmy z mężem pieniądze do banku, wpłacaliśmy w kasie i pani w okienku zakładała nam lokatę. Ale chcielibyśmy skorzystać z lokaty BGŻOptima bo jest dużo wyższy procent. Nigdy nie mieliśmy lokat przez internet i obawiamy się, że coś może pójść nie tak. Czy to jest w ogóle bezpieczne? Jednak zakładając lokatę w okienku widać co się dzieje z pieniędzmi. [2018-05-09]


Co do samej lokaty, to jest bezpieczna. Lokaty BGŻOptima to tradycyjne lokaty bankowe z gwarancją BFG (więc nie musicie się Państwo martwić o swoje pieniądze), tradycyjna lokata uruchamiana przez internet.
Oczywiście poruszając się w internecie należy zachować środki ostrożności: system powinien być aktualizowany, wskazane jest mieć program antywirusowy - aczkolwiek to nie jest bezpośrednio związane z lokatą. [2018-05-10]

Jak dla mnie bardzo dobra oferta, bez karty, bez konta, wszystko można załatwić przez internet. Co więcej potrzeba? [2018-04-23]

Ciekawe porównanie lokat. Od siebie dodam, że korzystam z BGŻ Optimy już ponad półtora roku, na początku lokata bezkompromisowa + konto oszczędnościowe, teraz tylko konto oszczędnościowe. Dobre oprocentowanie, żadnych problemów, szybko się przelewa z konta i na konto powiązane (konto w dużym BGŻ), mogę polecić. No i wszystko do wyklikania przez internet bez wychodzenia z domu, co jest w moim przekonaniu najważniejsze. [2018-04-11]


I jeszcze brak limitów wypłat z konta oszczędnościowego, to jest też nie bez znaczenia. [2018-04-11]

Dzień dobry,
Mam takie może głupie pytanie ale co stanie się z moimi pieniędzmi po zakończeniu lokaty, akurat chodzi mi o lokatę Bezkarną Optima? Bo napisaliście, że "Na konto oszczędnościowe, o którym wspomnieliśmy powyżej, trafią również środki po wygaśnięciu lokaty (albo wcześniejszym zerwaniu)". A jeśli ja nie chcę otwierać dodatkowego konta, a mieć tylko lokatę Bezkarną BGŻ Optima i co stanie się w takim przypadku? [2018-04-10]


Lokata bezkarna otwierana jest z kontem oszczędnościowym, na które to konto trafią środki po wygaśnięciu lub zerwaniu lokaty. Konto oszczędnościowe BGŻOptima jest bezpłatne i bez limitu wypłat w miesiącu. Po zakończeniu lokaty bezkarnej konto można zamknąć (robi się to przez internet) albo lokować na nim środki - procedura zamknięcia opisana jest pod koniec wpisu.
Opis lokaty bezkarnej i lokaty bezkompromisowej zostanie uzupełniony o ww informacje, gdyż bazując na fragmencie: "Lokatę bezkarną BGŻ Optima możesz połączyć z kontem oszczędnościowym i ..." rzeczywiście można odnieść wrażenie, że otwieramy lokatę bezkarną bez konta.
Mam nadzieję, że pomogłem :) [2018-04-10]

Dzień dobry.
Czy można otworzyć lokatę bezkarną BGŻ Otpima z konta wspólnego (konto wspólne z racji kredytu w PKO BP mąż - żona)? Chętnie bym skorzystał z promocji, ale otwieranie osobnego konta tylko na potrzeby tej lokaty trochę mija się dla mnie z celem. Proszę o odpowiedź. [2018-04-09]


To zależy czy chce Pan otworzyć w Optimie konto indywidualne czy wspóle. Generalna zasada jest taka, że dane w przelewie muszą zgadzać się z danymi z wniosku o lokatę.
Polecam wykonać przelew "testowy" na inne konto z konta wspólego i sprawdzić jakie dane wysyła bank - jeżeli wysyła tylko dane nadawcy przelewu (osoby aktualnie zalogowanej, która wykonuje przelew), to w takim przypadku sugeruję, żeby w Optimie złożyć wniosek o konto indywidualne. Jeżeli natomiast bank wysyła dane wszystkich współposiadaczy - w takim wypadku bezpieczniej złożyć wniosek o konto wspólne. [2018-04-09]


Mamy tylko jedno konto wspólne. [2018-04-09]


Nie założysz z PKO BP konta wspólnego w BGŻOptimie. Z PKO BP można założyć konto indywidualne w BGŻOptima, ponieważ nie ważne który współwłaściciel konta wykona przelew, to i tak do banku zewnętrznego idą dane głównego właściciel. Sprawdzone, gdyż wielokrotnie robiłem przelewy ze swojego konta w PKO BP po zalogowaniu na siebie, a do banków zewnętrznych idą dane mojej żony, bo na nią jest konto. Więc główny właściciel konta w PKO BP założy konto w BGŻOptima, reszta już nie.
A w ogóle jeśli chcesz korzystać z Optimy dłużej niż tylko dla promocyjnej lokaty bezkarnej, to polecam konto BGŻ BNP, szybko wykonują się przelewy w obydwie strony, działa to naprawdę bardzo sypatycznie. Drugi raz załadałem konto w Optimie własnie z BGŻ BNP. Jak dla mnie BGŻOptima jest spoko, głównie ze względu na to, że oprocentowanie jest jak na koncie oszczędnościowym w innych bankach, a nie ma limitów przelewów. I BGŻOpima w połączeniu z BGŻ BNP służą mi jako ROR i konto oszczędnościowe. Polecam. [2018-04-09]

Czy lokatę BGŻ Optima mogą założyć obywatele USA. Czy lokata BGŻ Optima jest w ogóle przeznaczona dla obywateli Stanów Zjednoczonych? Jestem Polakiem, ale miałem dłuższy epizod z USA, łącznie z tym, że posiadam obywatelstwo tego kraju. Dla wielu promocji bankowych Citi, które opisujecie na portalu bankomaniacy i które też śledzę, jest zastrzeżenie, że nie mogą z nich skorzystać obywatele USA. A jak ma się do tego BGŻ Optima?
A może lepiej w ogóle nie przyznawać się do tego, że miało się do czynienia z US, założyć lokatę i po zawodach? Czy banki mogą w ogóle to jakoś zweryfikować, że Kowalski czy Nowak ma podwójne obywatelstwo? [2018-04-04]


Panie Januszu,
FATCA to oświadczenie. I tak naprawdę to od Pana zależy co Pan ujawni w oświadczeniu, przy czym oczywiście nie namawiamy do składania fałszywych zeznań. I zachęcamy do dyskusji lub kontaktu z infolinią BGŻOptima.

Co jeszcze udało się nam znaleźć na stronie banku (mamy nadzieję, że to Panu pomoże):

FATCA to skrót od Foreign Account Tax Compliant Act (ustawa o ujawnianiu do celów podatkowych informacji o rachunkach zagranicznych). Zawiera ona przepisy podatkowe USA mające na celu określenie podmiotów podlegających jurysdykcji USA, które posiadają rachunek albo środki finansowe poza Stanami Zjednoczonymi. W celu umożliwienia realizacji obowiązków wynikających z ustawodawstwa FATCA przez banki i inne instytucje finansowe posiadające siedzibę poza terytorium USA, rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki zawarł z rządami innych krajów szeregu umów międzyrządowych IGA.

FATCA i AEOI w Banku BGŻ BNP Paribas S.A.
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. wykonuje czynności związane z FATCA i AEOI aby zapewnić zgodność z obowiązującymi przepisami prawa polskiego w tym zakresie.

Od dnia 1 grudnia 2015 r. wypełnienie przez Klienta oświadczenia o statucie podatkowym w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest obowiązkowe i warunkuje otwarcie rachunku na jego rzecz rachunku. Informacje zebrane w ten sposób podlegają raportowaniu do polskich organów podatkowych w określonych ustawowo terminach.

Od dnia 1 maja 2017r. nowi Klienci są proszeni o składanie oświadczeń o swoich rezydencjach podatkowych na nowych formularzach samooceny. Formularze te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby uzyskane informacje pozwalały na wypełnienie obowiązków w zakresie zarówno FATCA jak i AEOI. W związku z tym Klienci są zobowiązani do udzielenia na jednym formularzu informacji o swoim statusie podatkowym w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz o rezydencji podatkowej w Polsce lub w innych krajach. Wypełnienie tego formularza stanowi warunek otwarcia rachunku na rzecz Klienta. Informacje zebrane w ten sposób również podlegają raportowaniu do polskich organów podatkowych w określonych ustawowo terminach. [2018-04-04]


I jeszcze to:

Jako Osoba Amerykańska na której mogą ciążyć zobowiązania podatkowego wobec Rządu Stanów Zjednoczonych powinna/powinien Pani/Pan uzyskać amerykański federalny numer identyfikacyjny podatnika w własnym zakresie. Bank nie może otworzyć rachunku Osobie Amerykańskiej, która nie podała swojego numeru TIN na formularzu IRS W-9 . Szczegółowe informacje znajdzie Pani/Pan na stronie internetowej Amerykańskiego Urzędu Skarbowego (IRS) www.irs.gov. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z Pani/Pana doradcą podatkowym specjalizującym się w amerykańskim prawie podatkowym, gdyż Bank nie świadczy usług doradztwa prawnego lub podatkowego. [2018-04-04]


Choć kluczowe wydaje się to właśnie zdanie:
Od dnia 1 grudnia 2015 r. wypełnienie przez Klienta oświadczenia o statucie podatkowym w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest obowiązkowe i warunkuje otwarcie rachunku na jego rzecz rachunku.
Polecamy kontakt z infolinią BGŻOptima i prosimy o podzielenie się informacją w komentarzu. [2018-04-04]


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W końcu zdecydowałem się otworzyć lokatę na żonę, która jest w 100% Polką, więc to jej nie dotyczy. Ale nie wykluczone, że wrócimy do tematu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Dziękuję. [2018-04-05]


FATCA to tylko oświadczenie. Nie przejmowałbym się nim. [2018-06-17]

po zakończeniu lokaty bezkarnej konto bgż otpima zamyka się samo? [2018-02-20]


Nie, należy złożyć dyspozycję zamknięcia konta BGŻ Optima. Jest to opisane w jednym z końcowych akapitów - można je zamknąć przez internet. [2018-02-21]


Wszystko można zrobić przez internet. [2018-03-14]

Pisałem już o tym na bankomaniacy. Osobiście uważam, że bezkarna w połączeniu z kontem będzie lepsza. Nawet na zdrowy chłopski rozum: różnica między kontem BGŻOptima (2,5%) i lokatą bezkompromisową (2,7%) jest nieduża, to tylko 0,2%. Różnicę tę jeszcze niweluje bezkarna z Optimy (3,5%) ta już jest duża bo aż 0,8%. Bez konta to zgoda, że bezkompromisowa dla dużych kwot będzie lepsza. Ale z kontem to tylko bezkarna. [2018-02-14]


To prawda, informacje takie dodane zostały do opisu lokaty bezkarnej i bezkompromisowej. [2018-02-14]


Żeby nie było: i bezkarną Optimę i bezkompromisową Optimę uważam za bardzo dobre lokaty, ale lokata bezkarna jest wg mnie lepszą propozycją. [2018-02-15]


Przecież dla bezkompromisowej też można skorzystać z konta? Sam je mam, dla mnie ok. Ale zaraz może dowiem się, że źle zrobiłem!? [2018-02-16]


To oczywiście zależy od kwot. Ale bez względu na to, czy trzymamy środki na lokacie bezkarnej BGŻOptima czy bezkompromisowej albo jakiekolwiek innej lokacie lub koncie oszczędnościowym, to lepsze rozwiązanie, niż składowanie kasy na nieoprocentowanym ROR! [2018-02-17]

Lokata bezkarna i bezkompromisowa to dobre lokaty. Ale można wybrać tylko jedną i przydałoby się takie porównanie którą z lokat lepiej jest uruchomić. Dziękuję. [2018-02-13]


Ja również dziękuję, opis został uzupełniony o taką informację, dodatkowo zapraszam też do lokata bezkarna i bezkompromisowa BGŻOptima, którą wybrać [2018-02-13]

Lokata bezkarna i bezkompromisowa to dobre lokaty. Ale przydałoby się porównanie którą z lokat i od jakiej kwoty uruchomić lepiej jest uruchomić. Dziękuję. [2018-02-13]


Ja również dziękuję, opis został uzupełniony o taką informację, dodatkowo zapraszam też do lokata bezkarna i bezkompromisowa BGŻOptima, którą wybrać [2018-02-13]

Dzień dobry. Szczegółowy opis, podoba mi się. Znalazłem tam informacje, dla lokaty bezkarnej BGŻ Optima, że to dla nowych klientów trzeba zrobić we wniosku. Nie chciałbym czegoś przegapić bo kolejna szansa za rok. Ja to zrobić, żeby uniknąć takiej niespodzianki? Zamierzam przelać pieniądze z BZWBK jeśli to ma znaczenie. [2018-02-13]


Wniosek jest raczej intuicyjny. Składając wniosek o lokatę Bezkarną BGŻOptima należy podać kwotę lokaty, a konto aktywuje się przelewem z rachunku wskazanego we wniosku.
Na pewno należy zwrócić uwagę na:
- wprowadzenie poprawnych danych do wniosku o konto BGŻOptima
- nie można zapomnieć o lokacie bezkarnej BGŻ Optima
- pamiętać, aby przelew był na kwotę nie niższą niż we wniosku o lokatę, nic się nie stanie, jeśli kwota będzie wyższa, nadwyżka zostanie na koncie oszczędnościowym BGŻOptima.
Jeśli kwota przelewu będzie za mała, to lokata nie zostanie uruchomiona! Dlatego warto dokładnie sprawdzić ile mamy wolnych środków :) [2018-02-13]


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Liczę, że będzie jak pan napisał. [2018-02-13]

Mam konto już ze dwa lata i jestem zadowolony. Jest promocja na nowe środki to wpłacam, a jak się kończy to przelewam, żeby potem korzystać z kolejnej. [2018-02-03]


Ale przecież nie załapiesz się na promocję wtedy albo ja o czymś nie wiem? [2018-02-04]

Jeśli przeleję więcej na lokatę BGŻ Optima to nadwyżka zostanie na koncie Smart? Dobrze myślę? [2018-02-02]


Dokładnie tak będzie. [2018-02-02]


To dobra informacja, bo niechcący przelałam więcej niż we wniosku, polecam http://lokatakonto.pl/lokaty-bgzoptima [2018-02-02]

Zastanawiam się nad lokatą bezkarną BGŻ Optima - przekonuje mnie właśnie to, że nie stracę tego co wyjdzie z oprocentowania jeżeli zamknę lokatę wcześniej. Jeżeli będę potrzebować oszczędności wcześniej to jakim czasie wrócą mi na konto? I druga rzecz czy BGŻ Optima nie robi problemów gdy chcę wcześniej wypłacić pieniążki? [2018-01-29]


Osobiście nie zrywałem lokaty BGŻOptima, ale czytałem na ten temat i powinno to działać tak, że jeśli zrywam lokatę, to pieniądze w tym samym dniu lub następnym (roboczym) trafią na rachunek powiązany.
- oczywiście trafi kapitał + odsetki naliczone to momentu zerwania lokaty
- jeśli konto powiązane ma Pani w BGŻ to będzie nieco szybciej
To wszystko. Jeśli będą pytania, to proszę pytać. Osobiście polecam Optimę. Proszę też przeczytać opis i komentarze do kont BGŻOptima. [2018-01-29]


Przyjdzie na konto i trzeba sobie z niego przelać. Da się też zaplanować jako przelew przyszły na konto powiązane. [2018-03-19]

Ja nie polecam! Mi odrzucili wniosek bo był niewyraźny skan dowodu? Nie to nie, nie chcą, to dostaną moich pieniędzy. [2018-01-26]


Ja zrobiłam fotkę telefonem DO na parapecie okna , żeby było wyraźne i bez odbić od latarki i nikt nie miał zastrzeżeń. Lokatę założyłam, więc polecam. [2018-01-26]


W takim przypadku najlepiej zadzwonić na infolinię, w tym przypadku BGŻ Optima i wyjaśnić wątpliwości. Być może np. wystarczy zrobić fotkę dowodu przy odrobinie lepszym świetle i to rozwiąże problem. Proszę się nie poddawać, powodzenia. [2018-01-28]

Zakładanie lokaty na babcię czy dziadka albo inną rodzinę, może być jednak trochę ryzykowne. Nie zakładam nieuczciwości między członkami rodziny, ale ewentulane problemy z Urzędem Skarbowym. Mąż - żona, jeśli nie mają rozdzielności majątkowej, to mogą sobie przelewać kasę do woli pomiędzy swoimi kontami, zakładać lokaty, ale gdy wchodzą w rachubę dalsze pokrewieństwa, to już US się może do tego przyczepić. Nie musi, ale może. [2018-01-25]


Bierzesz kasę w kopertę, idziesz do kogoś z rodziny, wpłacacie kasę na konto tego ktosia i uruchamiacie lokatę. Problem może być jeżeli np. babcia w międzyczasie zejdzie, a lokata zostanie, choć niby można zrobić dyspozycję na wypadek śmierci. No i problem może być też jak babcia "zapomni" od kogo dostała pieniądze i wypłaci je innemu wnuczkowi na metodę "na wnuczka" ;-)
Lokaty Optimy są dobre i to nie ulega wątpliwości (sam korzystałem), ale czy warto kombinować dla tych paru złotych odsetek? [2018-01-26]

Zakładanie lokaty na babcię czy dziadka albo inną rodzinę, może być jednak trochę ryzykowne. Nie zakładam nieuczciwości między członkami rodziny, ale ewentulane problemy z Urzędem Skarbowym. Mąż - żona, jeśli nie mają rozdzielności majątkowej, to mogą sobie przelewać kasę do woli pomiędzy swoimi kontami, zakładać lokaty, ale gdy wchodzą w rachubę dalsze pokrewieństwa, to już US się może do tego przyczepić. Nie musi, ale może. [2018-01-25]


Znana jest jeszcze metoda "na wnuczka", założysz lokatę na babcię, a (pseudo) "wnuczek" zerwie lokatę i po ptokach. Co nie zmienia tego, że to dobra promocja. [2018-05-07]

Od kiedy pamiętam to BGŻ Optima ma dobre opinie! Wszystko da się załatwić przez internet, można założyć konto czy lokatę, albo zamknąć konto bez konsekwencji jeśli nie chce się go mieć, też da się to zrobić przez internet.
Konto oszczędnościowe dobre do przechowywania pieniędzy, zamiast na nieoprocentowanym ROR to lepiej trzymać tam. Kiedyś byli bardziej przewidywalni, można było wycofać środki ostatniego dnia promocji i przelać kolejnego, żeby załapać się na nowe środki. Teraz już tak łatwo nie jest, czasem wystarczy tydzień, czasem trzeba 10 dni przed zakończeniem promocji, a bezpiecznie to ze 2 tygodnie.
A lokata bezkarna jedna lepszych oferty, dla osób mających trochę wolnych środków, można zerwać bez utraty odsetek i to jest duży plus. Jedyna wada bezkarnej i bezkompromisowej, że ponownie można skorzystać dopiero za rok.
Na nowe środki w BGŻ Optima mogą wtedy pomóc dwa konta typu żona / mąż, przelewa się na jedno, drugie leży puste, w kolejnej promocji na odwrót i tyle.
Polecam.
[2018-01-18]

Osobiście uważam, że nie ma lepszej lokaty niż bezkarna lub bezkompromisowa w BGŻ Optima. Oprocentowanie na przyzwoitym poziomie i gwarancja wypłaty odsetek. Taką lokatę można nawet zakładać w ciemno, nawet jeżeli się nie ma pewności czy będą potrzebne pieniądze zanim lokata się zakończy. [2018-01-18]

Lokaty BGŻ Optima są ok, choć nowa strona to porażka. Poprzednia była prosta i czytelna, a teraz jakieś wodotryski żrące mnóstwo zasobów. Ale może musi tak być w dobie smarfonów i fejsbuków. [2018-01-06]

Lokaty BGŻ Optima - zapraszamy do zestawienia, które jednocześnie chcielibyśmy polecić, prosimy również o pozostawienie opinii na temat prezentowanych lokat. [2018-01-03]

Lokaty BGŻOptima opinie / zostaw komentarz

E-mail (nieobowiązkowe) 

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie.

Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".