0,7%
oproc.
1,00 PLN
kwota min.
150 000 PLN
kwota maks.
90 dni
okres
BGŻOptima

Konto SMART BGŻOptima to oferta jeśli szukasz dobrego miejsca do ulokowania swoich oszczędności - dzięki kontu oszczędnościowemu SMART wiesz, że Twoje oszczędności mogą pracować optymalnie.

Konto SMART BGŻ Optima jest całkowicie darmowym kontem, nastawionym na oszczędzanie i inwestycje.

Co najciekawsze w ofercie Optimy: środki możesz lokować przez dowolny okres i wpłacać i wypłacać je w dowolnym momencie bez utraty odsetek oraz bez opłat za drugi i kolejne przelewy w miesiącu - sprawdź Konto Smart BGŻ Optima.

Opłaty

Wspomnieliśmy już, że konto prowadzone jest za darmo i tak:

 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za przelew do innego banku w Polsce - sprawdź poniżej dodatkowe informacje o przelewach
 • 0 zł za zmianę rachunku powiązanego
 • 0 zł za utworzenie, modyfikację czy odwołanie zlecenia stałego
 • 0 zł za wyciągi z konta pobierane z systemu BGŻ Optima albo otrzymywane na email

Przelewy z konta Smart

Przelewy z konta Smart można realizować wyłącznie na rachunek powiązany, uprzednio zweryfikowany przelewem bankowym do Optimy. W praktyce oznacza to ni mniej ni więcej, że konto może i służy wyłącznie do oszczędzania środków i pomimo braku opłat za przelewy (bez względu na ich liczbę), nie może służyć jako ROR.

Co jeśli chcesz przelać środki na inne konto? W takim wypadku należy zmienić rachunek powiązany. Można to zrobić w każdej chwili za darmo zmieniając konto w systemie i wykonując przelew weryfikacyjny. Do momentu potwierdzenia danych aktywny jest poprzedni nr konta.

Wykonanie przelewu nie powoduje utraty odsetek - warto o tym wiedzieć.

Jak otworzyć BGŻOptima SMART?

Wypełnienie wniosku zajmie Ci tylko chwilę. Nie podpisujesz żadnych papierowych dokumentów. Aby przyspieszyć ten proces do maksimum, przygotuj:

 • Twój telefon komórkowy
 • Skan dowodu osobistego
 • Numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujący przelew
 • Dane adresowe (dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego)

Ważne! Pamiętaj, żeby przelew inicjalizujący do BGŻOptima wykonać z konta, którego jesteś właścicielem, nie może być to rachunek wspólny, nie możesz też korzystać z tzw. szybkich przelewów bankowych.

A jeśli jesteś nowym klientem BGŻ Optima sprawdź inne lokaty tego banku, zapoznaj się z ofertą lokaty bezkarnej (poniżej) i lokaty bezkompromisowej, które możesz założyć wyłącznie na etapie składania wniosku o konto - warto o tym pamiętać.

Kiedy BGŻ Optima nie otworzy konta?

Są powody, dla których BGŻ Optima nie uruchomi konta i konieczny może być kontakt z infolinią:

 • brak przelewu weryfikacyjnego
 • przelew weryfikacyjny z konta wspólnego (przelew musi zostać wykonany z konta osobistego, konta wspólne nie są akceptowane)
 • brak zgodności danych z wniosku z danymi z dowodu lub paszportu
 • brak lub nieakceptowalnej jakości skany dowodu lub paszportu - zdjęcia/skany muszą być wyraźne, należy przesłać obydwie strony dowodu

Konto Smart z lokatą 3,5%

Uruchamiając konto Smart warto rozważyć również ofertę lokaty Optima. Na szczególną uwagę zasługują dwie, flagowe, 3-miesięczne lokaty tego banku:

Szczegółowe informacje na stronie podlinkownanej powyżej.

 

BGŻOptima Konto SMART (skrót)

 • konto oszczędnościowe tylko na nowe środki
 • promocja na nowe środki, BGŻOptima bada saldo na dzień 2018-07-02
 • oferta do dnia 2018-11-05
 • oprocentowanie 0,7%
 • kwota od: 1,00 PLN
 • kwota do: 150 000 PLN
 • konto oszczędnościowe - możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek
 • Konto SMART i podatki: o ile umowa konta oszczędnościowego BGŻOptima nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż BGŻOptima pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie BGŻOptima, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z kont oszczędnościowych BGŻOptima, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

 

Podziel się!

Interesujący wpis? Podziel się z innymi:

👉 na Facebook:

👉 na blogu, forum lub grupie dyskusyjnej:

Konto SMART BGŻOptima opinie

Co dalej z kontem Smart? Wygląda na to, że jak się pojawiło, tak znikło. Nie znajduje go wyszukiwarka ze strony BGŻOptima. Nie figuruje w Tabeli oprocentowania dla rachunków. A było to bardzo dobre konto. 2018-07-27 [2018-07-27]


Konto Smart jest dostępne, proszę zajrzeć na stronę https://www.bgzoptima.pl/konta-oszczednosciowe/konto-smart
Konto jest też w tabeli oprocentowania BGŻ Optima, odsyłamy na stronę https://www.bgzoptima.pl/__data/assets/pdf_file/0019/4285/TABELA_oprocentowania_5_lipiec_2018_01.pdf
Przy okazji informujemy, że BGŻ Optima nie zaktualizował jeszcze informacji o koncie, na stronie www widnieją wciąż informacje o okresie promocji 27.04.2018 r. – 26.07.2018 - można domniemać, że zostanie to zaktualizowane na początku przyszłego tygodnia, po której powyższe linki mogą stać się nieaktywne. [2018-07-28]

Wkrótce kończy mi się jedna z lokat i zastanawiam się nad powrotem do Optimy. Jeśli 12 kwietnia (rano) przelałem środki do innego banku, a saldo jest też badane na dzień 12 kwietnia, to czy pieniądze które ulokuję w Optimie na koncie Smart będą nowymi środkami czy nie będą nowymi? [2018-06-14]


Jeśli wykonał Pan przelew rano, to jak najbardziej będą to nowe środki, gdyż saldo badane jest na koniec dnia.
A osobom, które nie posiadają jeszcze konta w Optimie, polecamy https://lokatakonto.pl/lokaty-bgzoptima - BGŻ Optimę: https://lokatakonto.pl/bgzoptima-lokata-bezkarna - lokatę bezkarną i https://lokatakonto.pl/bgzoptima-lokata-bezkompromisowa - lokatę bezkompromisową. [2018-06-14]


Super i dziękuję, choć w końcu wysłałem przelew do Banku Millennium [2018-06-15]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Konto SMART opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Konto SMART:

📧E-mail

🧮Działanie

🛑STOP❗ Możesz też ocenić:

 Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora