Lokata beztroska Idea Bank z możliwością ulokowania od 500 zł do 1 000 000 zł na 3 miesiące, lokata z BFG!

W ramach lokaty beztroskiej masz możliwość zerwania depozytu bez utraty odsetek, czyli zerwanie lokaty przed upływem okresu umownego skutkuje zwrotem wpłaconych środków pieniężnych w ramach lokaty oraz wypłatą odsetek naliczonych za rzeczywisty czas przechowywania środków pieniężnych na rachunku lokaty.

Lokata beztroska - zalety

Czyli dlaczego warto uruchomić lokatę beztroską Idea Bank?

Bez utraty odsetek: niewątpliwie największą zaletą lokaty beztroskiej jest możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek. Oznacza to, że zrywając lokatę masz nie tylko gwarancję wpłaconego kapitału, jak to ma miejsce również dla innych lokat, ale również wypracowanych (do chwili zerwania) odsetek. To może mieć duże znaczenie jeśli nie jesteś pewnien/pewna czy i kiedy będziesz potrzebować swoich oszczędności! Dodatkowe inf. poniżej.

Lokata bez konta: do uruchomienia lokaty nie musisz wiązać się w żadne sposób z Idea Bank, nie musisz zakładać konta albo korzystać z innych produktów Idea Bank.

Szeroki zakres kwot: z lokaty mogą skorzystać zarówno osoby, które dopiero zaczynają oszczędzać - depozyt jest dostępny już od 500 zł, jak i osoby szukające okazji do korzystnego ulokowania środków - na lokacie można zdeponować nawet do 1.000.000 zł, brak limitów na liczbę uruchamianych lokat.

Lokata BEZ KONTA

Uruchamiając lokatę możesz, ale nie musisz wiązać się z bankiem - lokata założysz również bez konta bankowego. Mimo, że jest to lokata bez konta, to polecamy Konto Idealne, które jest bezwarunkowo darmowe. Posiadając konto w Idea Bank możesz skorzystać z innych, korzystnych lokat w Idea Bank.

Po opłaceniu lokata beztroska zostanie aktywowana, a równolegle otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu będziesz mógł kontrolować swoje środki i wnioskować o inne lokaty oraz produkty bankowe oraz swobodnie zarządzać środkami, w tym lokatą beztroską. Z dostępem do bankowości elektronicznej zyskujesz także kontrolę nad wpłaconymi środkami i naliczonymi odsetkami - możesz je sprawdzić 24h na dobę, z dowolnego miejsca na świecie, również z telefonu.

Lokata bezkarna

Lokata beztroska to rodzaj lokaty bezkarnej, którą możesz zerwać w dowolnym momencie i nie utracisz wypracowanych odsetek, cytujemy fragment z tabeli oprocentowania Idea Banku:

 • Skutek zerwania przed końcem Okresu Umownego, na jaki została założona: Zachowanie 100% należnych odsetek za rzeczywisty okres przechowywania środków.

Zazwyczaj doradzamy uruchomienie kilku lokat na niższe kwoty, tak aby w razie potrzeby zerwać tylko jedną z nich. W przypadku lokaty bezkarnej jest inaczej, gdyż odsetek nie tracisz!

Jak uruchomić?

Jeśli posiadasz dostęp do bankowości elektronicznej Idea Bank możesz założyć lokatę z poziomu bankowości, wystarczy zalogować się do systemu i przejść do zakładki z lokatami.

Jeśli nie posiadasz dostępu do bankowości elektronicznej Idea Bank powinieneś:

 • wypełnić prosty wniosek online;
 • dokonać wpłaty środków na numer rachunku, przesłany przez Idea Bank na adres e-mail podany w procesie wnioskowania o Lokatę BEZTROSKĄ;
 • po opłaceniu wniosku i zaksięgowaniu środków na rachunku lokata zostanie otwarta;

Wniosek ważny jest 3 dni.

Odnowienie lokaty

Lokata BEZTROSKA jest automatycznie odnawiana na taki sam okres (3 miesiące), na warunkach określonych w tabeli oprocentowania dla Lokaty STANDARDOWEJ zakładanej na okres umowny wynoszący 3 miesiące, obowiązującej w dniu rozpoczęcia kolejnego okresu umownego.

Jako posiadacz rachunku lokaty masz możliwość zmiany charakteru lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie dyspozycji zmiany w oddziale Idea Bank bądź za pośrednictwem bankowości telefonicznej w dowolnym momencie trwania umowy lokaty.

Pamiętaj również, że zrywając lokatę przed upływem umowy (przed zapadnięciem lokaty) nie tracisz wypracowanych odsetek - jest to lokata bezkarna.

Nowy klient

Lokata dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, ale jeśli jesteś nowym klientem banku, to zapoznaj się z lokatą:

 • HAPPY - jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzać i chcesz ulokować od 20.000 zł albo
 • HAPPY PRO - jeśli zaczynasz oszczędzać i dysponujesz kwotą powyżej 20.000 zł

ulokuj środki, a dopiero nadwyżkę na lokacie beztroskiej, w ten sposób zarobisz jeszcze więcej.

Lokata beztroska

W naszym przekonaniu lokata beztroska to bardzo dobra oferta, w szczególności do kwoty gwarantowanej przez BFG:

 • wysokie oprocentowanie i możliwość zerwania bez utraty odsetek (lokata bezkarna);
 • wysoka kwota depozytu (nawet do 1.000.000 zł dla jednej lokaty) i brak limitu na liczbę lokat;
 • brak konieczności korzystania z innych produktów bankowych (lokata beztroska to lokata bez konta);
 • możliwość uruchomienia online, bez wychodzenia z domu - kliknij przycisk

 

Idea Bank Lokata BEZTROSKA (skrót)

Idea Bank lokata - krótkie podsumowanie oferty Lokata BEZTROSKA od Idea Bank - zachęcamy do wyrażenia opinii o Idea Bank:

 • lokata bez konta
 • okres 3 mies.
 • oprocentowanie 0,3%
 • kwota od: 500 PLN
 • kwota do: 1 000 000 PLN
 • bezkarna - możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • lokata odnawialna
 • Idea Bank Lokata BEZTROSKA i podatki: o ile umowa lokaty nie stanowi inaczej, to zgodnie z ustawą, od zysków kapitałowych pobierany jest podatek w wysokości 19% kwoty zysku (tzw. podatek Belki). Nie musisz nic z tym robić, gdyż Idea Bank pobierze podatek i odprowadzi do US. Dodatkowe inf. na stronie Idea Bank, kliknij przycisk aby przejść.
  Kalkulator zysków z lokat Idea Bank, który można znaleźć poniżej, wspomniany "podatek Belki" już uwzględnia.

- więcej na wskazanej stronie.


 

Lokata BEZTROSKA Idea Bank opinie

Co do Idea Banku to ja uważam, że trzeba korzystać z okazji póki taka okazja jest. Za jakiś czas jak wszystko się uspokoi i przestanie być głośno to zejdą z oprocentowaniem. Takie jest moje zdanie. [2018-12-02]


Tez tak mysle, poszlo ode mnie [2018-12-17]

Lokata beztroska wciąż dostępna, polecamy zapoznanie się z ofertą Idea Bank (lokata bezkarna, bez konta). [2018-11-26]


Bardzo dobra oferta. Jedyna niedogodność to, że trzeba pamiętać, żeby zmienić na nieodnawialną bo inaczej po zakończeniu odnowi się jako standardowa ze słabym oprocentowaniem. [2018-11-29]

Bardzo dobra oferta.Polecam.Nie ,zawiodlam sie na Was a na BOŚ tak! [2018-11-20]

 

Kalkulator zysku z lokat

Jeśli zadajesz sobie pytanie ile zarobię na lokacie albo ile zarobię na koncie oszczędnościowym - skorzystaj z naszego kalkulatora lokat i oblicz Twoje zyski.
LokataZysk z lokaty
Kwota lokaty [PLN]Zysk z podatkiem [PLN]
Okres lokaty [dni]Zysk po podatku [PLN]
Oprocentowanie [%]Twój zysk [PLN]

Zastrzegamy, że wyliczone dane mają jedynie charakter informacyjny. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, to od zysków z lokat i depozytów pobierany jest podatek (19%), tzw. "podatek Belki".

Dodaj opinię

Lokata BEZTROSKA opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Lokata BEZTROSKA forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)